„Dziś, gdy się sen nasz ziścił...”, czyli 11 listopada w ZST

11 listopada ZST

Dnia 10 listopada 2021 roku w Zespole Szkół Technicznych odbyła się uroczysta akademia z okazji 103 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości. Przedstawiono drogi Polaków do wolności przez 123 lata niewoli, do momentu odzyskania niepodległości wraz z końcem pierwszej wojny światowej 1918 roku. Celem akademii było kultywowanie tradycji narodowych, kształtowanie postaw patriotycznych i umacnianie poczucia jedności narodowej.

Przedstawiono treści historyczne uzupełnione poezją i filmami, wzbogacone wykonaniem pieśni patriotycznych przez zespół muzyczny Alteracja pod opieką Joanny Tomaszewskiej.

Czynny udział w przygotowaniu spotkania wzięli uczniowie z klas: 2HZ – Wiktoria Marciniak, Maja Pietrzak, Aleksandra Polusik, Magdalena Purcel; 3ET – Krzysztof Gawron, Patryk Kurczoba, Artur Tomczyk.

Wszyscy zgromadzeni włączyli się w akcję Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu 2021” i wspólnie odśpiewali hymn o godzinie 11:11.

Nadzór techniczny i dźwiękowy sprawował Jerzy Gomoliszewski. Całość przygotowały: Marzanna Brzustowicz i Małgorzata Kwaśniak.
Trzech pijanych kierowców straciło prawa jazdy
Powstało nowe plastikowe rondo w Turku

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.