Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Egzaminy ósmoklasistów rozpoczęte

Egzaminy

Od 25 do 27 maja 2021 roku trwać będą egzaminy ósmoklasistów. Uczniowie zmagać się będą z testami wiedzy z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają w lipcu.

Egzaminy są przeprowadzane w reżimie sanitarnym. W trzech miejskich szkołach podstawowych w Turku do egzaminu przystąpiło 247 uczniów: 96 w Szkole Podstawowej nr 1, 56 w Szkole Podstawowej nr 4 i 95 w Szkole Podstawowej nr 5.

Dzisiaj, tj. 25 maja uczniowie piszą egzamin z języka polskiego, 26 maja z matematyka, a w czwartek, 27 maja w wybranego języka obcego. Tradycyjnie największą popularnością wśród ósmoklasistów cieszy się język angielski. Tylko troje uczniów, po jednym z każdej szkoły, wybrało język niemiecki.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest obowiązkowe. Jeśli uczeń z jakiegoś powodu (choroba, kwarantanna itp.) nie będzie mógł przystąpić do egzaminu w maju, to będzie go pisał w drugim terminie w czerwcu.

źródło: miastoturek.pl

Marian Tałaj zawitał do Tuliszkowa
Czy w Turku jest problem z opłatami za deszczówkę?...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.