Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Egzaminy ósmoklasistów czas start!

Egzaminy

Rozpoczęły się trwające trzy dni egzaminy ósmoklasistów. Uczniowie dzisiaj zmierzyli się z językiem polskim. W kolejnych dniach przed nimi testy z matematyki i wybranego języka obcego.

W trzech szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Turek, egzamin zdaje 374 uczniów. Wśród nich jest 15 dzieci z Ukrainy.

Najwięcej, bo 172 ósmoklasistów, egzamin pisze w Szkole Podstawowej nr 5. W Szkole Podstawowej nr 4 do egzaminu przystąpiło 102 uczniów, a w Szkole Podstawowej nr 1 – 100 uczniów.

Egzamin z języka polskiego pisali wszyscy ósmoklasiści. Matematyki nie będzie musiała pisać jedna uczennica z „Czwórki”, ponieważ jest laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki. W tym roku żaden z uczniów nie wybrał języka niemieckiego, natomiast jedna osoba z „Piątki” będzie pisała egzamin z języka rosyjskiego. Pozostali sprawdzą się w języku angielskim.

Wszyscy wyniki egzaminu poznają 3 lipca 2023 r.

źródło: Miasto Turek

Relaks na wodzie: spływy kajakowe jako sposób na o...
Kawęczyn: Najlepsi absolwenci szkół średnich nagro...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.