Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Egzaminy w czasie pandemii. Są wytyczne dla maturzystów i ósmoklasistów

Egzaminy

30 kwietnia tegoroczni maturzyści zakończą oficjalnie rok szkolny. Nic nie wskazuje, aby terminy egzaminu dojrzałości oraz egzaminów ósmoklasistów były zagrożone. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała natomiast wytyczne co do ich organizowania i przeprowadzania.

Już drugi rocznik młodzieży przystąpi do matury w nietypowych ze względu na pandemię koronawirusa okolicznościach. Zgodnie z wytycznymi opublikowanymi przez CKE na egzamin może przyjść wyłącznie zdający, nauczyciel, inny pracownik szkoły, obserwator, egzaminator lub inna osoba zaangażowana w przeprowadzanie egzaminu – bez objawów chorobowych tożsamych z objawami COVID-19. Podczas egzaminu nie może być obecny zdający, nauczyciel inny pracownik szkoły, obserwator, egzaminator lub inna osoba zaangażowana w przeprowadzanie egzaminu, jeżeli przebywa w domu z osobą w izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych. Warunek ten nie dotyczy to ozdrowieńców oraz osób zaszczepionych, nawet jeżeli przebywają w domu z osobą w izolacji bądź osobą na kwarantannie. Na teren szkoły nie będą mogli wejść również rodzice i opiekunowie prawni dziecka, z wyjątkiem sytuacji gdy zdający wymaga chociażby pomocy w poruszaniu się.

Podobnie jak w ubiegłym roku na teren teren szkoły nie będzie można wnosić zbędnych rzeczy, w tym książek, urządzeń telekomunikacyjnych czy maskotek. Będą musieli natomiast korzystać z własnych przyborów piśmiennych, linijki, cyrkla, kalkulatora itp. Przyborów nie będzie można pożyczać od innych osób. Jeżeli szkoła zdecyduje o zapewnieniu np. przyborów piśmiennych albo kalkulatorów rezerwowych dla zdających - konieczna jest ich dezynfekcja. W przypadku materiałów jednorazowych, których zdający nie zwracają, dezynfekcja nie jest konieczna.

Drzwi wejściowe do szkoły oraz drzwi do sal mają być otwarte, żeby nie dotykać klamek, a sale co godzinę wietrzone. Dla uczniów, którzy nie mogą nosić maseczek, mają zostać przygotowane dodatkowe sale, w których będzie można zachować co najmniej dwa metry odstępu. W szkołach powinny być dostępne płyny do dezynfekcji. Jeśli uczniowie przystępują do dwóch egzaminów w danym dniu, będą mogli zjeść przyniesione posiłki lub po prostu poczekać na drugi test po zakończeniu pierwszego.

Tęczowe billboardy już stanęły w Turku
Przykona: Przed Urzędem Gminy stanęło serce na na...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - SP w wtorek, 20 kwietnia 2021 23:02

Biuro Solidarnej Polski w Turku mieści się przy ul. Milewskiego 8 (siedziba firmy Eco-Car).

Biuro Solidarnej Polski w Turku mieści się przy ul. Milewskiego 8 (siedziba firmy Eco-Car).
Gość - daro w środa, 21 kwietnia 2021 14:38

A kogo obchodzi, gdzie biuro SP jest?, ktoś będzie chciał to znajdzie. Jaki twój komentarz ma związek z artykułem?

A kogo obchodzi, gdzie biuro SP jest?, ktoś będzie chciał to znajdzie. Jaki twój komentarz ma związek z artykułem?
Gość - RP w wtorek, 20 kwietnia 2021 17:30

To mamy juz rząd mniejszościowy.

To mamy juz rząd mniejszościowy.
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.