Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

ErasmusDays - międzykulturowa integracja w Zespole Szkół Technicznych

ZST Turek

W ubiegłym tygodniu dokonano podsumowania projektu, który każdego roku przekazuje młodym nie tylko wiele wiedzy, ale również uczy międzynarodowej integracji. W uroczystym spotkaniu udział wzięli wicedyrektor placówki Andrzej Ross, kierownik szkolenia praktycznego i koordynator projektu Daniel Kusz oraz rzecz jasna uczniowie, którzy otrzymali podziękowania i certyfikaty za udział w projekcie.

Spotkanie w Zespole Szkół Technicznych w Turku idealnie wpisało się w obchodzone na całym świecie święto wielojęzyczności, multikulturowości mobilnej i edukacyjnej i promowaniu europejskich wartości.

Podczas tegorocznej edycji ErasmusDays skupiono się na wyłączaniu społecznym i różnorodności, cyfryzacji, ekologii i zmianach klimatycznych, aktywnym obywatelstwie, upowszechnianiu rezultatów projektu realizowanego w ramach programu Erasmus +.

Inicjatywa ErasmusDays została zapoczątkowana w związku z obchodami 30-lecia Erasmus i stała się europejskim świętem mobilności zagranicznych, wymiany międzynarodowej. Uczestnicy projektu organizują lokalne wydarzenia dla mieszkańców, mediów i decydentów, by informować o programie Erasmus + oraz różnorodnych projektach, które on wspiera.

ErasmusDays to doskonała okazja do przekonania się jak za pomocą środków pochodzących z programu można kreować szereg inicjatyw kształtujących nowe możliwości rozwojowe i edukacyjne zarówno w społeczności lokalnej, jak i międzynarodowej. Z uwagi na pandemię obejmuje projekt obejmuje wiele inicjatyw online.

W 2020 roku podczas czwartej edycji ErasmusDays odbyły się 5024 wydarzenia na terenie 84 krajów, w tym 299 zorganizowano w Polsce. Poprzez social media udało się dotrzeć do prawie 50 milionów osób.

BULLYINGisNEVERok to jeden z projektów, który realizowany był przez Zespół Szkół Technicznych w Turku we współpracy z uczniami z Włoch, Grecji i Hiszpanii. Celem projektu było przeciwstawienie się rosnącemu zjawisku zastraszania i cyberprzemocy, promowanie ducha równości i współpracy.

Podczas spotkania w Zespole Szkół Technicznych podziękowano uczestnikom za udział w projekcie oraz przekazano upominki.
Nie żyje Aleksandra Zwolińska. Przegrała walkę z c...
Wspominamy tych, którzy odeszli...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.