Fascynujący świat nauki i techniki w Kaczkach Średnich

Drzwi Otwarte w ZSR Kaczki Średnie

Nowoczesne pracownie, pokazy, spotkania z nauczycielami i uczniami - to wszystko czekało na młodzież, która zdecydowała się skorzystać z oferty Drzwi Otwartych odbywających się w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich.

Ideą tzw. „Drzwi Otwartych” jest prezentacja oferty edukacyjnej szkoły na kolejny rok - głównie dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjalistów. W tym roku na gości czekały specjalnie stworzone mapy z trasą, na której nakreślono najważniejsze miejsca w szkole. Blisko 250 uczestników mogło zapoznać się z funkcjonowaniem pracowni i laboratoriów zawodowych, a także pierwszego w Europie Centrum Rolnictwa Precyzyjnego. Przy okazji okazało się, że tablet i traktor mają ze sobą więcej wspólnego, niż mogłoby się wydawać. Nie zabrakło fascynujących eksperymentów naukowych oraz technicznych. Dużym powodzeniem cieszyły się także pokazy techniki operacyjnej służb mundurowych.

Szkoła w Kaczkach Średnich od kilku lat kojarzy się niezaprzeczalnie z nowymi technologiami. Uczniowie zaprosili zatem swoich młodszych kolegów do wirtualnego świata, a także pokazali m.in. studio radiowe oraz pracownię reklamy.

Radny Serafiński odchodzi z Ziemi Turkowskiej. Czy...
Przykona: Kąpiele w zbiorniku od połowy lipca? W t...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 01 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.