Finał Powiatowego konkursu ”Jestem asertywny”

Konkurs Kaczki

W dniu 21 czerwca w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich odbył się finał Powiatowego konkursu ”Jestem asertywny”. Konkurs jest imprezą cykliczną, organizowaną przez pedagoga, psychologa i szkolnego lidera zdrowia. W tym roku wybrano termin czerwcowy w związku z przypadającym w tym miesiącu Dniem Rodziny i Dniem Dziecka.

Celem konkursu było propagowanie wiedzy dotyczącej zagrożeń i konsekwencji z tym związanych. Ważne było rozbudzenie wyobraźni i twórczego myślenia młodzieży szkolnej, uświadomienie roli rodziny w kształtowaniu światopoglądu, postaw i wartości młodych ludzi, rozwijanie umiejętności mówienia „NIE” w sytuacjach, kiedy coś jest niezgodne z naszymi przekonaniami oraz kształtowanie umiejętności postępowania zgodnie z własnymi zasadami. Konkurs skierowany był do uczniów: klas VI – VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej w programie Power point na temat: ”W rodzinie uczę się dokonywać wyboru” przedstawiając sytuacje z życia codziennego, w których przedstawiona jest postawa asertywna.

Do konkursu przystąpiło pięć szkół w tym: SP1 w Turku, Szkoła Podstawowa w Kowalach Pańskich, Szkoła Podstawowa w Tuliszkowie, Szkoła Podstawowa w Malanowie i gospodarze imprezy Zespół Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich. Do współpracy włączyli się Stacja Sanitarno Epidemiologiczna i Komenda Powiatowa Policji w Turku. Prace oceniali wszyscy opiekunowie szkół biorących udział w konkursie, wspólne z funkcjonariuszem KPP w Turku. Kryteria oceny dotyczyły zgodności pracy z regulaminem (czyli: czy w prezentacji zawarto wyjaśnienie pojęcia asertywność, czy praca zawiera elementy dot. tego, jak przebiega komunikacja w domu uczestnika i czy opisane są sytuacje w których członkowie rodziny potrafią być asertywni).

Gratulacje i Podziękowania dla opiekunów koordynujących działania na rzecz konkursu, złożyła Dyrektor Szkoły p. Elżbieta Karwacka oraz wręczyła Nagrody i Dyplomy uczniom:

1. I Miejsce- Wiktoria Flejter z SP w Malanowie
2. II Miejsce- Lena Dzieciątkowska w Malanowie
3. III Miejsce- Julia Jasnowska SP w Malanowie
4. III Miejsce- Kinga Kolenda z ZSR CKP w Kaczkach Śr.
5. Wyróżnienie- Iga Górska SP w Tuliszkowie
6. Wyróżnienie- Kamila Kamińska z ZSR CKP w Kaczkach Śr.

Uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Turku, KPP w Turku, Stacje Sanitarno Epidemiologiczna, oraz organizatorów imprezy Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Szczególe podziękowania należą się również p. Arlecie Pawlak-Jakubowskiej za zaangażowanie i wspólnie z uczniami kl. II TR przygotowanie plakatów promujących Powiatowy Konkurs ” Jestem asertywny ”.


Branża TSL w praktyce
Dobra: Dodatkowy monitoring zamontowany

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - mgr pleban w środa, 23 czerwca 2021 22:57

Czy Jasak pod patronatem i z błogosławieństwem pana Rydzyka otworzy klasę o kierunku technik katecheta ?

Czy Jasak pod patronatem i z błogosławieństwem pana Rydzyka otworzy klasę o kierunku technik katecheta ?
Gość - Obserwator w środa, 23 czerwca 2021 21:59

W Kaczkach się pali. Podobno nie ma uczniów z podstawówek na rekrutacji i szkoła prowadzi wysyp artykułów. Chyba za późno z tą promocją. Pozdrowienia z innych szkół z Turku.

W Kaczkach się pali. Podobno nie ma uczniów z podstawówek na rekrutacji i szkoła prowadzi wysyp artykułów. Chyba za późno z tą promocją. Pozdrowienia z innych szkół z Turku.
Gość
wtorek, 19 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.