Finałowa rozgrywka w języku Szekspira

Wordmaster – Mistrz Słówek Angielskich

28 marca 2019 w ZSR w Kaczkach Średnich odbył się finał konkursu Wordmaster – Mistrz Słówek Angielskich. W lutym przeprowadzono pierwszy etap konkursu (w jednostkach macierzystych), który wyłonił 3-osobowe reprezentacje każdej ze szkół do etapu końcowego.

W wiosennej edycji wzięli udział uczniowie z następujących szkół: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzymiszewie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słodkowie, Szkoła Podstawowa w Tuliszkowie, Szkoła Podstawowa we Władysławowie, Szkoła Podstawowa w Kłódnej, Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Wartkowicach, Zespół Szkół ze Świnic Warckich oraz Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich.

Oto zwycięzcy:

I miejsce i tytuł Wrodmaster 2019 MATEUSZ ĆWIEK (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej)
II miejsce ALICJA KNYCHALSKA (Szkoła Podstawowa we Władysławowie)
III miejsce KINGA OSIEWICZ (Zespół Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich)
wyróżnienia za bardzo wysoki wynik otrzymali:
Aleksandra Sylwestrzak (Szkoła Podstawowa we Władysławowie)
Agata Putiatycka (Szkoła Podstawowa we Władysławowie)

Nagrody ufundowane przez Radę Rodziców przy ZSR CKP, Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół przy ZSR w Kaczkach Średnich na Rzecz Rozwoju Szkoły i Środowiska Lokalnego, wydawnictwo Macmillan oraz firmę English Adventure wręczył Dyrektor szkoły. Główny cel konkursu to poszerzanie zasobu słownictwa, a co za tym idzie sprawniejsza komunikacja (…”aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa…”). Przy okazji to świetna zabawa językiem - nowe idiomy i kolokacje pokazują bogactwo języka angielskiego. Konkurs wpisał się też na stałe w przygotowania do egzaminu (po gimnazjum, szkole podstawowej czy też matury), stanowi element powtórek słownictwa. To oczywiście również integracja i nauka zdrowej rywalizacji. Dzięki takim inicjatywom młodzi ludzi ludzie nie tylko szlifują swoje umiejętności językowe, ale również wykorzystują je w praktyce.

Deptak na Kaliskiej zmieni się nie do poznania
„Czwórka” chroni środowisko

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 01 czerwiec 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.