Geograficzne potyczki, czyli konkurs „Znaszli swój kraj"

Konkurs „Znaszli swój kraj”

Czy Dobra i Tuliszków mają prawa miejskie? Czy Polska jest większa od Włoch? Z takimi pytaniami zmierzyli się uczestnicy finału konkursu „Znaszli swój kraj”, którego gospodarzem jest Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Turku.

W konkursie, którego współorganizatorem jest Starostwo Powiatowe w Turku zmierzyli się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych nie tylko z powiatu tureckiego, ale też z Uniejowa. Konkurs jest dla młodych ludzi nie tylko okazją do sprawdzenia wiedzy, ale też do integracji i dobrej zabawy. Pytania - jak zaznaczyli sami organizatorzy - były łatwe, tylko trochę trudniejsze i… jeszcze trochę trudniejsze. Uczestnicy konkursowych zmagań podzieleni na pięć drużyn musieli znać odpowiedzi na pytania chociażby o to czy w Polsce rosną sekwoje, czy samolot z Okęcia do Moskwy leci nad Turkiem oraz czy z Turku bliżej jest do Berlina niż do Warszawy.

Po sprawdzeniu prac i podsumowaniu punktacji można było ogłosić wyniki. Pierwsze miejsce zajęła drużyna złożona z Mateusza Ćwieka (ZSP w Dobrej), Sebastiana Goździka (ZSP w Słodkowie), Jakuba Kazimierczaka (SP w Cisewie) oraz Gabrieli Bocian (ZST w Turku).

Zdobywcami drugiego miejsca zostali Patrycja Marciniak (SP w Natalii), Patrycja Wiśniewska (SP nr 5 w Turku), Dawid Sompolski (SP w Grzymiszewie) i Natalia Muszyńska (LO w Turku).

Na trzeciej pozycji uplasowały się dwie drużyny. W składzie pierwszej znaleźli się Aleksandra Sylwestrzak (SP we Władysławowie), Zuzanna Szczesiak (SP nr 1 w Turku), Piotr Korczyński (ZSR CKP w Kaczkach Średnich), Bartosz Baszkowski (SP w Cisewie). Druga ekipa to Andżelika Grzesiak (ZSP Dobra), Marcin Marszał (SP Władysławów), Bartosz Łysiak (LO Turek), Bartosz Marszałek (ZST Turek).

Miejsce czwarte przypadło zespołowi w składzie: Julia Jesiołowska (SP nr 1 w Turku), Sebastian Andrzejewski (ZSR CKP w Kaczkach Średnich), Paweł Perliński (SP nr 5 w Turku), Julia Kowalska (ZSP w Grzymiszewie) i Martyna Kawalec (ZSP w Słodkowie).

Zegary do salonu – jaki jest wybór?
Przykona: Libacje zamiast integracji. Czy mieszkań...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 16 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.