Gimnazjaliści najlepsi z polskiego i angielskiego. Matematyka wypadła słabo

wyniki egzaminów gimnazjalnych

Matematyka nie jest najmocniejszą stroną tegorocznych absolwentów gimnazjów z powiatu tureckiego. Z tego przedmiotu uzyskali oni najsłabsze wyniki podczas przeprowadzonych w kwietniu egzaminów gimnazjalnych.

Egzamin gimnazjalny został przeprowadzony od 10 do 12 kwietnia. Składał się z trzech części. W części pierwszej – humanistycznej – gimnazjaliści rozwiązywali zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego (w dwóch odrębnych arkuszach), a w części drugiej – matematyczno-przyrodniczej – zadania z przedmiotów przyrodniczych: biologii, chemii, fizyki i geografii oraz z matematyki (również w dwóch odrębnych arkuszach). W trzeciej części egzaminu gimnazjaliści rozwiązywali zadania z wybranego języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym albo na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

W powiecie tureckim najlepiej wypadły egzamin z języka polskiego (średnia na poziomie 62,41 proc.) i języka angielskiego na poziomie podstawowym (62,66 proc.). Najgorzej wypadła matematyka - średnia dla całego powiatu to 39,68 proc. To właśnie język angielski okazał się najmocniejszą stroną gimnazjalistów z Turku, którzy z. tego przedmiotu średnio otrzymali 71,68 proc. Uczniowie z gminy Malanów dobrze poradzili sobie z egzaminem z języka niemieckiego, uzyskując średnio 75 proc. Piętą achillesową gimnazjalistów okazała się być królowa nauk - matematyka. Najlepiej poradzili sobie z nią uczniowie z gminy Turek, gdzie uśredniony wynik to 44,85 proc., zaś najsłabiej wypadły gminy Malanów (33,49 proc.) oraz Brudzew (33,5 proc).

fot.miastoturek.pl

 

Wkrótce ruszą prace na Kaliskiej
PGKiM: Komunikat dotyczący opłaty za odpady
 

Komentarze 1

Gość - jj w środa, 19 czerwiec 2019 13:32

zgodnie z załączoną przez autora tabelą z OKE w Poznaniu gmina Władysławów osiągnęła z matematyki wynik 44,85. Prosimy o poprawienie artykułu.

zgodnie z załączoną przez autora tabelą z OKE w Poznaniu gmina Władysławów osiągnęła z matematyki wynik 44,85. Prosimy o poprawienie artykułu.
Gość
poniedziałek, 27 styczeń 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.