Gm.Turek: Dzieci i młodzież z Cisewa na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Szkoła Podstawowa w Cisewie

W ramach obchodów 100-lecica odzyskania przez Polskę Niepodległości w miejscowości Cisew w gminie Turek odbyła się wyjątkowa uroczystość. Dzieci ze Szkoły Podstawowej im.Kornela Makuszyńskiego zaprezentowały program artystyczny obfitujący w wiedzę historyczną.

Uroczystość odbyła się 15 listopada w Świetlicy Wiejskiej w Cisewie. Przybyłych gości przywitała dyrektor szkoły Iwona Chrzęśniewska.

-Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów i niewoli nasz kraj odzyskał suwerenność. Podczas corocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieś kraj z ogromnych zniszczeń wojny światowej. Stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej. Pamiętając o roku 100-lecia życzę wszystkim ambitnych celów, wspaniałych sukcesów zakorzenionych w tożsamości narodowej i poczucia własnej ojczyzny- mówiła dyrektor placówki.

Na scenie dzieci zaprezentowały piękne pieśni i wiersze patriotyczne. Maluchy doskonale sprawdziły się w roli małych wokalistów i aktorów. Młodzież przypomniała dlaczego należy szanować wolność i kochać Ojczyznę. Zaproszeni rodzice oraz nauczyciele z całą pewnością byli dumni z młodych patriotów.
 
 
Brudzew: Gmina ze własną monografią autorstwa dr M...
Seniorzy o czujkach wiedzą już wszystko

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.