Gm.Turek: Empatia zapisana w liście w Szkole Podstawowej w Turkowicach

Empatia zapisana w liście w Szkole Podstawowej w Turkowicach

„Empatia zapisana w liście” to hasło przewodnie akcji wolontariackiej, które zostało zorganizowane w Szkole Podstawowej w Turkowicach po raz pierwszy. Miała ona na celu pisanie listów i kartek świątecznych do chorych dzieci z „Marzycielskiej Poczty”. Chęć udziału w akcji zgłosiło trzynaścioro uczniów z klas V – VIII.

Po wcześniejszym zapoznaniu się z profilami chorych dzieci spotkaliśmy się w szkole po zajęciach, aby wspólnie pisać listy i w wyjątkowy sposób spędzić czas wolny.

Słowo empatia jeszcze lepiej zostało zrozumiane przez uczniów – poświęcając swój czas potrafili napisać piękne listy, pełne życzliwości i słów dających radość. W listach tych opowiadali również o sobie i swoich zainteresowaniach, a nawet dołączyli zdjęcia swoje i swoich domowych pupili.

Uczniowie liczą na korespondencyjny kontakt z chorymi koleżankami i kolegami, podając swoje adresy zamieszkania. Może uda się nawiązać nowe znajomości lub przyjaźnie.

Akcja była kolejną okazją do uczenia naszych wychowanków tolerancji, wrażliwości, poszanowania innych, do wsparcia potrzebujących, choćby dobrym słowem. Mamy nadzieję, że listy sprawią chorym dzieciom ogromną radość i dodadzą sił do walki z chorobą.

Uczestnikami akcji byli: Alicja, Aurelia, Sandra, Kasia i Rozalia z klasy V, Maja, Patrycja, Roksana, Dominika, Kacper i Szymon z klasy VI, Łukasz C. z klasy VII oraz Klaudia z klasy VIII.

Podziękowania należą się rodzicom, którzy tego dnia zadbali o smaczny poczęstunek.

Organizatorem akcji była p. Adriana Budka.

Źródło: Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Turkowicach

Szkolili się jak sprowadzać helikopter na ziemię
IX Międzynarodowy Turnieju Kyokushin Karate

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 03 sierpień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.