Gm.Turek: Kwiecień na niebiesko w Chlebowie

Kwiecień na niebiesko

W związku z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w kwietniu liczne grono nauczycieli oraz uczniów z rodzinami ze Szkoły Podstawowej w Chlebowie wzięło udział w akcji „Kwiecień na niebiesko”. Głównym celem było zapoznanie dzieci z pojęciem „autyzm”, charakterystycznymi cechami jakie występują u osób z tym zaburzeniem, poznanie problemów osób ze spektrum autyzmu i ich trudności w rozumieniu świata.

Zasady akcji były proste, ponieważ należało podjąć biegowe wyzwanie. Każdy uczestnik biegu miał na sobie niebieski element symbolizujący przyłączenie do akcji, dzięki czemu, Ci którzy wzięli udział w WIRTUALNYM NIEBIESKIM BIEGU wyrazili swoją solidarność z osobami z autyzmem. Wśród uczestników można było odnaleźć biegaczy, rolkarzy, rowerzystów, kijkarzy i spacerowiczów . Wirtualny bieg był w 100 % prawdziwym biegiem lub inną aktywnością fizyczną. Ze względu na obostrzenia uczestnik mógł biec sam lub wybierał towarzystwo z najbliższego otoczenia.

Bieg mógł odbyć się w każdym miejscu na świecie. To uczestnik decydował gdzie będzie start i meta. Celem minimalnym był 1 km. Dla bardziej wprawionych 5 km, a w wersji ekstremalnej 10 km. Mogła to być apaszka, koszulka, kurtka, czapka , kartka z napisem itp.. Przyłączając się do akcji należało wykorzystać aplikację odmierzającą dystans i przesłać zdjęcie.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. J. Mehoffera w Chlebowie aktywnie rozbudzają tolerancję wobec rówieśników, którzy inaczej rozwijają się i dostrzegają świat.
OTOP: Zięba - pospolity ptak o charakterystycznym ...
Wideo: „Drzwi Otwarte” w internecie. Zespół Szkół ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 19 października 2021

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.