Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Gm.Turek: Legendy polskiego sportu na Dniu Olimpijskim w Kaczkach Średnich

Image_22

Raz w roku w wybranej miejscowości w Polsce odbywa się Dzień Olimpijski. Tym razem ta wyjątkowa impreza odbyła się w Kaczkach Średnich. Władysław Kozakiewicz, Zbigniew Bródka, Tomasz Gatka czy Tomasz Sikora to tylko niektórzy mistrzowie sportu, których spotkać mogli uczestnicy dzisiejszego wydarzenia.


W uroczystym otwarciu Dnia Olimpijskiego, które odbyło się dzisiaj tj. 21 czerwca udział wzięli przedstawiciele prawie wszystkich samorządów powiatu tureckiego.
Uczestników wydarzenia przywitali główni organizatorzy imprezy starosta turecki Maruisz Seńko, wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk oraz dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych CKP Kaczki Średnie Krzysztof Świerk.

-Chciałbym w imieniu organizatorów serdecznie podziękować Polskiemu Komitetowi Olimpijskiemu za wyrażenie zgody na zorganizowanie Dnia Olimpijskiego w Kaczkach Średnich. W Zespole Szkół Rolniczych- szkoły z wielkimi tradycjami sportowymi, szkoły która w tym roku obchodzi 60-lecie swego istnienia. Z całą pewnością dzisiejsza uroczystość świetnie wpisuje się w obchody tego jubileuszu- mówił wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk.

W wydarzeniu udział wzięli wielcy sportowcy, olimpijczycy, którzy odnieśli wielkie sukcesy. Wśród nich znaleźli się Zbigniew Bródka, Tomasz Gatka, Władysław Kozakiewicz, Artur Kozłowski, Kazimierz Maranda, Maciej Rosiewicz, Konrad Niedźwiedzki, Tomasz Sikora, Maciej Rosiewicz, Janusz Trzepizur oraz Marian Sypniewski.

Dyrektor szkoły Krzysztof Świerk podziękował trenerowi szkoły Mirosławowi Panfilowi, który przyczynił się do wielu sukcesów placówki. Uroczystą chwilą było zapalenie znicza olimpijskiego oraz wciągnięcie flagi na maszt.

Miłośnicy sportu mieli okazję zmierzyć się ze sobą w biegach, skoku w dal, pchnięciu kulą czy biathlonie.
Zaproszeni olimpijczycy opowiedzieli o tym, jak odnieść sukces oraz jak wygląda sport na arenie międzynarodowej. Wiele osób z chęcią wysłuchało ciekawostek z życia mistrzów i mieli okazję zdobyć upragniony autograf.

Dekoracji dokonano o godzinie 13.00. Wówczas zwycięzcy poszczególnych kategorii stanęli na podium i odebrali zasłużone nagrody z rąk polskich mistrzów sportu.

Tuliszków: Natalia Poprawska i Paula Markiewicz we...
Artystyczne podsumowania i baśniowe zakończenie w ...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.