Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Gm. Turek: Najzdolniejsi uczniowie otrzymali stypendia

slajder
To już kolejny raz, kiedy uczniowie z gminy Turek za swoją ciężką pracę zostali docenieni i wyróżnieni stypendiami z Funduszu Stypendialnego Towarzystwa Samorządowego. Ich uroczyste wręczenie miało miejsce w w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słodkowie.

Fundusz Stypendialny Towarzystwa Samorządowego w gminie Turek zaczął funkcjonować w 2008 roku, kiedy to do użytku oddano budynek gimnazjum. We wszystkich poprzednich edycjach wyróżnienia w postaci stypendium trafiły do 101 uczniów. Na początku tego roku szkolnego komisja stypendialna działająca przy radzie gminy rozpisała nową edycję naboru wniosków dla uczniów ubiegających się o stypendium z funduszu TS.  Zgłaszać mogli się uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych, którzy spełniali warunki określone w regulaminie. 
 
Wśród gości zaproszonych na uroczyste wręczenie stypendiów znaleźli się między innymi prezes Towarzystwa Samorządowego i inicjator Funduszu Stypendialnego Ireneusz Niewiarowski, wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk, a także przewodniczący rady gminy Ireneusz Kolenda, radni gminy Turek i dyrektorzy szkół podstawowych z terenu gminy. Spośród dziesięciu wręczonych stypendiów cztery sfinansowano z fundusz TS, zaś pozostałe ze składek wójta oraz radnych gminy Turek. Otrzymali je Martyna Dróżdż, Weronika Gadomska, Martyna Głogowska, Dawid Klimczak, Zuzanna Marek, Marta Piechota, Jakub Sylwestrzak, Piotr Toda, Klaudia Witczak i Dominika Wójtowicz. Ważne słowa do nowych stypendystów skierował Ireneusz Niewiarowski.

- Kolejny raz w Słodkowie, kolejny raz w gminie Turek i po raz 20. jeśli chodzi o edycję Funduszu Stypendialnego. 20 lat temu zaczynaliśmy i chcemy kontynuować. Wy jesteście przyszłością, na was polegamy. Będziecie mieli poważne, duże zadanie uporządkować ten świat, który my dorośli trochę zabałaganiliśmy - mówił Ireneusz Niewiarowski. 
Pierwszoklasiści z ZST oficjalnie wstąpili do szko...
„Z książką można wiele” czyli Robert Małecki i Eli...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 21 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.