Gm.Turek: „Nie było miejsca dla Ciebie”

Jasełka w Turkowicach

Pod takim tytułem odbyły się szkolne jasełka w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Turkowicach w dniu 14 grudnia 2018 r.

Uczestnikami uroczystości byli uczniowie, rodzice, pracownicy pedagogiczni i niepedagogiczni szkoły oraz zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Gminy Turek Pan Ireneusz Kolenda, Wiceprzewodniczący Komisji Oświaty i Spraw Socjalnych Pan Tomasz Dróżdż, radni Turkowic – Pan Wacław Szajrych i Pan Andrzej Lotzwik a także Pani Sołtys Katarzyna Rybka. Wszystkich powitała pani Anna Okońska – dyrektor szkoły.

Uczniowie w przepięknej scenerii przedstawili historię narodzin Jezusa w stajence, składanie Dzieciątku oraz jego Rodzicom darów przez pasterzy, królów i dzieci. Ukazana również została walka szatana o duszę Heroda. W rolę Marii wcieliła się Zuzanna z klasy VII, a Józefem był Marcel - uczeń tej samej klasy. Przedstawieniu towarzyszył chór złożony z uczennic naszej szkoły. Na koniec wraz z najmłodszymi dziećmi odbyło się wspólne kolędowanie.

Jasełka w wykonaniu uczniów spotkały się z pozytywnym odbiorem przez wszystkich uczestników uroczystości, później przyszedł czas na życzenia świąteczne, które wygłosił Pan Ireneusz Kolenda i przekazał słodkości na ręce pani dyrektor, następnie słodycze dla uczniów przekazali także radni z panią sołtys. Pani dyrektor podziękowała wszystkim za udział w jasełkach i otrzymane słodycze oraz złożyła życzenia świąteczne i noworoczne.

Uczniów do szkolnej uroczystości jasełek przygotowała p. Katarzyna Goślińska – katechetka.
Anna Marecka: Medyczne prezenty
Wideo: Życzenia składają uczniowie i nauczyciele z...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 27 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.