Gm.Turek: Patriotyzm, symbolika i pamięć w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słodkowie

Szkoła Podstawowa w Słodkowie

Przedstawiciele samorządów, uczniowie, nauczyciele oraz rodzice spotkali się w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Słodkowie, by wspólnie uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się wyjątkowa uroczystość na koniec której symbolicznie posadzono dąb.

O niezwykłej historii Polski opowiedzieli podczas uroczystości uczniowie. O tym, jak nasi rodacy walczyli o niepodległość, jak ważna jest wolność i jak bardzo powinniśmy ją pielęgnować opowiedzieli podczas specjalnie przygotowanego programu artystycznego. Nie zabrakło również pieśni oraz wystąpień okolicznościowych. Głos zabrał między innymi dyrektor szkoły Jerzy Zygmunt.

-Marzenia o wolności spełniły się wraz z klęską wszystkich trzech zaborców i zakończeniem I wojny światowej. Wówczas Polska odzyskała niepodległość. W tym dniu, 11 listopada cały polski naród rozdarty przez trzech zaborców wołał głośno- Polska wolna, Polska niepodległa, niech żyje Polska- mówił podczas uroczystości dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Słodkowie Jerzy Zygmunt.

Na koniec uroczystości dyrektor placówki, wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk, radni powiatu tureckiego oraz gminy Turek oraz uczniowie posadzili na terenie szkoły drzewo. Dąb ma być symbolem 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przykona: Uroczysta sesja oraz odsłonięcie obelisk...
Prawdziwi mali patrioci w Przedszkolu Samorządowym...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.