Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Wideo: RYMcerze zawitali do szkół podstawowych

RYMcerze

6 czerwca w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Słodkowie, a także w Szkole Podstawowej im. J. Mehoffera w Chlebowie wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej w Turkowicach gościliśmy rapera Bęsia oraz Dj Yonasa, którzy tworzą zespół o nazwie Rymcerze. Są oni twórcami ogólnopolskiej kampanii przeciwdziałania uzależnieniom i przyczynom przestępczości „Nie Zmarnuj Swojego Życia” .

Ambasadorami projektu są znane osoby ze świata kultury i sportu m.in.: Jerzy Dudek, Maciej Musiał, Tomasz Adamek, Marcin Kwaśny. RYMCERZE prezentowali projekt m.in. w Dzień Dobry TVN i Pytaniu na Śniadanie TVP2.

Na spotkaniu młodzi ludzie otrzymali pamiątkowe opaski z hasłem przewodnim „Nie zmarnuj Swojego Życia”. Podczas spotkania z młodzieżą raperzy podzielili się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Przekazali treści profilaktyczne i pozytywny komunikat „bez zadęcia i sztuczności”, co również znalazło swój wydźwięk w autorskich hip-hopowych kawałkach niesamowitego duetu. Zasady, które szkoła stara się wpajać wychowankom na co dzień, goście przekazali w zupełnie inny sposób. Podczas spotkania raperzy przestrzegali przed wpływem „złego towarzystwa”, sięganiem po wszelkiego rodzaju używki, narażaniem się na bezcelowe zniszczenie. Zachęcali do asertywności wobec zagrożeń i wyboru własnej drogi życiowej jako możliwości realizacji swoich celów i spełniania marzeń.

Projekt ten to profilaktyka uzależnień, uświadomienie zagrożeń związanych z używkami, zmiana postawy u młodzieży, zachęcenie do rozwijania swoich zainteresowań, przedstawienie uniwersalnych wartości.

Ogromną niespodzianką był tort, który wywołał u Rymcerzy spore zaskoczenie. Przygotowany został przez Absolwentkę Szkoły Podstawowej im . J. Mehoffera w Chlebowie, pasjonatkę cukiernictwa oraz wykwalifikowaną specjalistkę w tej dziedzinie Julię Gralińską. Dzięki temu czas spędzony na wspólnym poczęstunku z bohaterami miał pokazać, że każdy młody człowiek jest ważny, a spotkaniu nadało to zdecydowanie luźniejszy charakter.

Pyszny tort w Chlebowie był deserem po smakowitym obiedzie przygotowanym przez stołówkę ze Szkoły Podstawowej w Słodkowie. Jak sami powiedzieli: „ nie spodziewali się takiego przywitania i tak miłej atmosfery, a nasz powiat wyróżnił się największą dotąd kreatywnością”.

W kolejnej części nasi odważni uczniowie zarówno ze Szkoły Podstawowej w Chlebowie , w Turkowicach jak i w Słodkowie mogli pokazać swój talent podczas występów wokalnych , a także w trudnej kwestii negocjacji z nauczycielem o ocenę. Na forum mówili o swoich planach na przyszłość, pasjach, zainteresowaniach oraz pokazali swoje umiejętności akrobatyczne i przełamywali własne lęki i bariery. RYMcerze przedstawili ciekawe, przykładowe porozumienia między uczniem a nauczycielem tzw. deal w ramach projektu. Na pewno zostaną one wykorzystane przez nauczycieli i zmotywują młodzież do pracy, nauki.

Dzięki temu projektowi nawiązała się miła współpraca między szkołami. Każda ze szkół dołożyła wielu starań, żeby spotkanie było niezapomnianą lekcją wychowawczą dla młodzieży.

To był dla wszystkich bardzo wartościowy czas, który wielu skłonił do przemyśleń i refleksji na temat swojego życia. W naszej okolicy mamy wielu świetnych specjalistów i prelegentów, bez których szkoły nie potrafiłyby same pokonywać dzisiejszych trudności. Warto sięgać po pomoc tych najbliższych, choć czasem miło spotkać się z kimś spoza obszaru naszej małej miejscowości. Jest to świetna okazja do wprowadzenia innego spojrzenia na świat.

Rymcerze mówią:„Nie Zmarnuj Swojego Życia!Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji.Żyj wartościami. Bądź sobą. Rozwijaj się.Myśl o przyszłości. Bądź kreatywny. Ryzykuj”.

Dziękujemy teamowi Rymcerze za tchnienie nie tylko u uczniów ale i nauczycieli nowej motywacji do nauki, do pracy nad rozwijaniem talentów, do ogólnego progresu w swoim życiu.

Projekt na terenie naszej gminy został sfinansowany dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Sponsorami dodatkowych atrakcji tego wydarzenia byli także:
SP Słodków, SP Turkowice, SP Chlebów, Julia Gralińska pasjonatka cukiernictwa
Organizatorkami wydarzenia były:
Anna Szymczak
Izabela Woźniak
Ewa Czerniejewska
Dżesika Gawron
Bogumiła Zdunek
PATRONATY HONOROWE PROJEKTU:
Rzecznik Praw Dziecka
Mazowiecki Kurator Oświaty
Kuratorium Oświaty w Łodzi
 
Brudzew: Druhowie z Galewa z piłkarskimi sukcesami...
Gm.Turek: Pełen atrakcji i niespodzianek Piknik Ro...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - ja w niedziela, 11 czerwca 2023 16:50

Proste pytanie: ile kasy ci "Rymcerze" wzięli ze szkoły i dzieci?

Proste pytanie: ile kasy ci "Rymcerze" wzięli ze szkoły i dzieci?
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.