Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Gm.Turek: Szkoła Podstawowa w Kaczkach Średnich zmodernizowana. Wstęga przecięta, placówka poświęcona

Modernizacja Szkoły Podstawowej w Kaczkach Średnich

-To jedyna i ostatnia szkoła w naszej gminie, w której nie dokonano modernizacji czy żadnego remontu na przestrzeni ostatnich lat- powiedział podczas uroczyści otwarcia Szkoły Podstawowej w Kaczkach Średnich po modernizacji wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk.


Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odegrania hymnu państwowego. „Musicie wymagać od siebie, choćby inni od was nie wymagali”- te właśnie słowa Jana Pawła II wyczytać można na pamiątkowym obelisku, który znajduje się na terenie Szkoły Podstawowej w Kaczkach Średnich. Te właśnie słowa mają przyświecać w każdym dniu pracy w szkole i być myślą przewodnią w procesie dydaktyczno-wychowawczym. Od tego roku szkolnego zarówno uczniowie, jak i nauczyciele do tych słów stosować będą się z przyjemnością. Wszystko to za sprawą modernizacji, która była niezbędna.

-Staramy się od wielu lat, by warunki w naszych szkołach były o wiele lepsze. Abyśmy w porównaniu z innymi gminami nie odstawali, aby dzieci uczęszczające do szkół mogły mówić, że chodzą do szkół dobrze wyposażonych- mówił podczas otwarcia wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk.

Wójt przypomniał o podjętych na rzecz szkół działaniach. Wspomniał między innymi nowej hali przy szkole w Słodkowie, placach zabaw mieszczących się na terenie placówek czy boiskach wielofunkcyjnych. Niezwykle istotne była również baza dydaktyczna oraz stworzenie ogólnych, dogodnych warunków dla dzieci. Działania podjęte na rzecz oświaty w tej kadencji zakończone zostały modernizacją Szkoły Podstawowej w Kaczkach Średnich. Łączny koszt inwestycji to około 770 tys. zł.

Podczas uroczystości podziękowano wszystkim osobom bez których nie udałoby się przeprowadzić modernizacji. Po uroczystym przecięciu wstęgi nastąpiło poświecenie obiektu przez księdza proboszcza Pawła Zalewskiego.

Swoje umiejętności mieli okazję zaprezentować uczniowie placówki, a następnie wszyscy goście udali się, by podziwiać efekty prac.
Palant rządził w hali
„Akcja-segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej!” w Pr...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 19 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.