Gm.Turek: Wspaniały jubileusz, czyli pół wieku Szkoły Podstawowej w Kaczkach Średnich

SP Kaczki Średnie

Jubileusz 50-lecia szkoły to niezwykłe wydarzenie w życiu uczniów, nauczycieli, absolwentów, mieszkańców. Właśnie taka wyjątkowa uroczystość miała miejsce w Szkole Podstawowej im.Jana Pawła II w Kaczkach Średnich.
Wydarzenie rozpoczęła msza święta w kościele pw.NMP Królowej Polski w Kaczkach Średnich. Zaraz po niej odbyła się część oficjalna.

W uroczystości udział wzięli uczniowie, rodzice, absolwenci, obecni oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy, władze gminy, miasta, powiatu, przedstawiciele nadzoru pedagogicznego darczyńcy i przedstawiciele różnych instytucji wspierających szkołę. To właśnie osoby, na których placówka zawsze mogła polegać otrzymały okolicznościowe podziękowania za wszelką pomoc.

-Z prawdziwym wzruszeniem staję dzisiaj przed Państwem. Mam bowiem świadomość niepowtarzalności chwili. Dzisiejsze wydarzenie stwarza okazję, by spojrzeć i prześledzić, a także ocenić dorobek edukacyjny i wychowawczy naszej szkoły oraz przypomnieć ludzi, których ofiarność i praca zdecydowały zarówno o jej sukcesie, jak i sukcesie pojedynczych ludzi- mówiła dyrektor Szkoły Podstawowej w Kaczkach Średnich Anita Jesiołowska- Rygas.

Głos zabrali także zaproszeni goście, którzy pogratulowali uroczystego jubileuszu i życzyli zarówno uczniom, jak i nauczycielom kolejnych lat pełnych sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do celów.

- Dokładnie 910 absolwentów opuściło mury tej szkoły przez te 50 lat. Każdy z tych uczniów, który tu chodził ma pewnie swoje przemyślenia o tych latach spędzonych w szkole w Kaczkach Średnich. Ma własne refleksje, własne analizy zysków i strat. Ale każdy z nas może powiedzieć niewątpliwie, że był to dla nas bardzo ważny okres z punktu widzenia tego, kim dzisiaj jesteśmy i jakie funkcje pełnimy w życiu. Ta rola, znaczenie dla poszczególnych uczniów tu uczących się przez te lata jest nie do przecenienia- mówił wójt gminy Turek Karol Mikołajczyk.

Po części oficjalnej przybyli na uroczystość mieli okazję podziwiać występy artystyczne w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Kaczkach Średnich, a wyjątkowo uroczystą chwilą było posadzenie na terenie placówki drzewka jubileuszowego.

Chętni mieli okazję zwiedzić szkołę oraz obejrzeć zaprezentowane na tę okazję kroniki.

Atrakcji nie zabrakło zarówno dla dzieci, jak i młodzieży. Dmuchańce, malowanie twarzy oraz pyszne kiełbaski z grilla to tylko niektóre z niespodzianek przygotowanych na ten dzień.
Tuliszków: Judo Baltic Cup w Gdyni
Na Wyzwolenia powitali lato radosnym festynem

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 15 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.