Gm.Turek: Z wizytą na Wiejskiej

Szkoła Podstawowa

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Mehoffera w Chlebowie w dniu 13.03.2023r. uczestniczyli w niecodziennej wycieczce do Warszawy. Swoją wizytę w stolicy rozpoczęli od zwiedzenia Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Po przejściu procedur rejestracji i procedur bezpieczeństwa naszą grupę przywitała Pani przewodnik, która opowiedziała uczniom o historii budynku przy pl. Trzech Krzyży, który jest siedzibą resortu. Uczniowie mogli zobaczyć fotografie przedstawiające dawną Warszawę i fotorelacje z przebudowy budynku. Ogromne wrażenie zrobiła na uczniach sala, w której odbywają się konferencje prasowe oraz sala konferencyjna, w której odbywają się obrady. Podczas zwiedzania obiektu do dzieci wyszedł niespodziewany gość. Był to Minister Rozwoju i Technologii Waldemar Buda, który przywitał się z dziećmi i zaprosił wszystkich do swojego gabinetu. Opowiedział uczestnikom wycieczki o funkcji jaką pełni, o drodze jaką pokonał jako prawnik do fotela ministra. Niespotykanym akcentem w gabinecie Pana Ministra było poznanie kotki Marcelinki, która wychudzona przybłąkała się do budynku ministerstwa. Przygarnięta i zadbana, stała się talizmanem jak stwierdził sam Pan Minister, przynosi szczęście i powodzenie w jego politycznej działalności. Pan minister Waldemar Buda odprowadził uczniów do miejsca, w którym witane są najważniejsze delegacje zagraniczne. Tam wykonano wspólne zdjęcie. Spotkanie z Panem Ministrem było bardzo wyjątkowe, wydarzenie to było dla uczestników wycieczki ogromnym przeżyciem.

Aż żal było się rozstawać. Na koniec otrzymaliśmy upominki od Pana Ministra Waldemara Budy, które będą przypominały wszystkim to niezwykłe spotkanie. Uczniowie naszej szkoły zostali przyjęci w Ministerstwie Rozwoju i Technologii ciepło i serdecznie. Kolejnym punktem zwiedzania był Sejm Rzeczypospolitej Polskiej gdzie po załatwieniu formalności w Biurze Przepustek odbyła się szczegółowa kontrola przez funkcjonariuszy Straży Marszałkowskiej. Każda osoba musiała przejść przez bramkę do wykrywania metalu, a kurtki, torby i plecaki zostały prześwietlone w specjalnym urządzeniu. Następnie uczniowie przeszli podziemnym korytarzem do makiety współczesnego kompleksu budynków sejmowych. Pani przewodnik przedstawiła poszczególne miejsca przeznaczone dla parlamentarzystów i senatorów oraz powiedziała wiele ciekawostek dotyczących codziennej pracy w Sejmie. Następnie udaliśmy się na galerię Sali Posiedzeń. Pani przewodnik przedstawiła nam, w jaki sposób funkcjonuje współczesny Sejm, gdzie zasiadają parlamentarzyści z poszczególnych ugrupowań politycznych, które miejsca są przeznaczone dla marszałka, wicemarszałków, prezydenta, Rady Ministrów i przedstawicieli innych organów państwowych. Z Sali posiedzeń uczniowie udali się na hol główny, gdzie znajdują się dwie tablice pamiątkowe. Pierwsza z nich dedykowana jest Posłom II Rzeczypospolitej, którzy zginęli walcząc o Polskę podczas II Wojny Światowej. Druga tablica upamiętnia Smoleńsk 2010. Tu zakończyliśmy zwiedzanie Sejmu, które również było niezwykłym przeżyciem dla naszych uczniów, którzy pierwszy raz w historii szkoły odwiedzili siedzibę władzy ustawodawczej przy ulicy Wiejskiej w Warszawie.

Opracowała: Beata Maas

Dobra: Samorządowcy z Kawęczyna najlepsi na boisku
Akcja " Wyjątkowa Skarpetka" w Specjalnym Ośrodku ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 3

Gość - ja w wtorek, 21 marca 2023 14:29

Szkolenie ideowe młodych wyborców PiSu kwitnie!

Szkolenie ideowe młodych wyborców PiSu kwitnie!
Gość - katol w poniedziałek, 20 marca 2023 14:36

Najważniejsza jest msza i zdjęcie JP2 w ręku .

Najważniejsza jest msza i zdjęcie JP2 w ręku .
Gość - xyz w poniedziałek, 20 marca 2023 00:27

Pozdrawiam

Pozdrawiam
Gość
wtorek, 05 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.