II miejsce w Wielkopolskim Konkursie na „Najpiękniejszy Stół Świąteczny”

Stół ZST

13 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Ekonomiczno - Usługowych w Żychlinie odbyła się VI edycja Wielkopolskiego Konkursu „Najpiękniejszy Stół Świąteczny”. Jego celem jest kultywowanie świątecznych tradycji, a także rozwijanie zainteresowań związanych ze sztuką nakrywania i dekoracji stołu. W tym roku konkurs odbył się pod hasłem „Wigilia w blasku świec”.

Zespół Szkół Technicznych w Turku reprezentowały uczennice kształcące się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych:
- Anna Misiak z klasy 1 FZ (I zespół),
- Gabriela Kalinowska i Nikola Walczak z klasy 1 FZ (II zespół ).

Uczestnicy przedsięwzięcia przygotowali nakrycie stołu dla 4 osób do zaproponowanego menu na rodzinną kolację wigilijną. Stół udekorowany przez uczennicę naszej szkoły - Annę Misiak zajął II miejsce.

Jury oceniało prawidłowy dobór bielizny i zastawy stołowej do przygotowanego menu, ułożenie zastawy stołowej zgodnie z przyjętymi zasadami, umiejętność łączenia tradycji z nowoczesnością, pomysłowość własnoręcznie wykonanej dekoracji oraz elegancję i estetykę stołu.

Uczennice do konkursu przygotowały panie Wiesława Woźnicka i Karolina Łajdecka.

Brudzew: Bawmy się nowymi technologiami! Magia Świ...
Oświadczenie w sprawie sprostowania Burmistrza Tur...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 05 kwiecień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.