Jak być skutecznym managerem, czyli konkursowe zmagania w ZST

Młody Manager na start

Po raz kolejny młodzież z powiatu tureckiego miała szansę wykazać się wiedzą na temat ekonomii i biznesu. Wszystko za sprawą odbywającego się w Zespole Szkół Technicznych w Turku konkursu „Młody Manager na Start”.

Skuteczny manager to jeden z warunków sukcesu firmy. Doskonale zdają sobie z tego sprawę wszyscy uczestnicy konkursu „Młody Manager na Start”. Podczas rozwiązywania przygotowanych zadań mogli wykazać się nie tylko wiedzą z zakresu mikroekonomii, zarządzania i marketingu, finansów oraz logistyki, a także rynku i przedsiębiorczości. Przekonali się, że biznes wymaga połączenia kreatywności i przedsiębiorczego myślenia.

Turniej podzielono na dwie części - do zespołowej rywalizacji zaproszono gimnazjalistów z powiatu tureckiego. Uczniowie pracowali w losowo wybranych zespołach. Podczas rozgrywek sprawdzona została podstawowa wiedza o biznesie. Miejsce pierwsze zajęła drużyna w składzie Natalia Wojciechowska (SP Tuliszków), Daria Kaczkowska (SP 1 Turku), Adrianna Charaś (SP 4 Turku).
Miejsce drugie przypadło zespołowi w składzie Martyna Kowalec (ZSP w Słodkowie), Aleksander Skowroński (SP 1 Turku), Jakub Loba (SP 5 Turku), a trzecie Szymonowi Pudzianowskiemu (SP Tuliszków), Sebastianowi Goździk (SP Słodków), Kinga Fijałkowska (SP 5 Turku).

Zadaniem uczniów szkół ponadgimnazjalnych było natomiast przygotowanie najciekawszego stwierdzenia zaczynającego się od słów „Warto wybrać technika…”.

„Warto wybrać technika bo zrobi z ciebie pracownika. ZST to najlepsza szkoła na świecie, znajdziesz ją w naszym powiecie. Panuje tu miła atmosfera, dowiesz się dużo od nauczyciela. Nie zwlekaj w ogóle wybierz ZST Turek” - to zwycięskie hasło promujące szkołę techniczną, którego autorem jest uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku.

W tym roku cenne nagrody dla uczestników ufundowali: Starostwo Powiatowe w Turku, Sun Garden Polska, Santander Bank w Turku, EK Elektrokabel Karolak i synowie Sp. J., Salon Dir Computer, Piekarstwo - Krzysztof Ogrodowczyk, Drew Tur LTM Greber, Miranda Spółka z o.o.

Zwycięzcom turnieju nagrody wręczyli: Wicestarosta Powiatu Tureckiego Pan Władysław Karski, Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Turku Pani Wioletta Adamiak oraz Kierownik Działu Marketingu firmy Sun Garden Polska Pani Ester Janeczek.
Organizatorami konkursu byli nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w Turku: Małgorzata Pietrzak, Agata Jeż, Mariola Kadrzyńska - Siwek, Elżbieta Cytrowska i Tomasz Szczap.

Wideo: Bartosz Sadkowski z kolejnym medalem! Tym r...
Tuliszków: Gminny przegląd piosenki

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - zz w środa, 20 marzec 2019 22:45

Uśmiech szakala

Uśmiech szakala
Gość
środa, 27 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.