Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Jak kształcić zawodowców, czyli spotkanie w Zespole Szkół Technicznych w Turku

ZST Turek

Doradcy zawodowi i dyrektorzy szkół wzięli udział w zorganizowanym w turkowskim Zespole Szkół Technicznych plenerowym spotkaniu, które poświęcone było poznaniu specyfiki kształcenia w szkołach ponadpodstawowych prowadzących kształcenie zawodowe. Była to też okazja do poznania pracowni zajęć praktycznych, którymi szkoła dysponuje.

Przybyłych na spotkanie przywitały dyrektor ZST w Truku Aneta Kurzawa oraz dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Turku Barbara Piąstka- Dopieralska od dłuższego czasu inicjująca cykl tego typu wydarzeń.

-Dzisiejsze spotkanie ma na celu przede wszystkim dobro naszych dzieci. Młodzież obecnie jest trochę wirtualna i nagle niespodziewanie przychodzi klasa ósma i należy dokonać wyboru. Czasami ten wybór staje się ogromnie trudny i nie wiadomo co dalej. Właśnie to spotkanie ma na celu przedstawić Państwu możliwości jakie daje szkoła, bo młodzież ma możliwość-mówiła dyrektor ZST w Turku Aneta Kurzawa.

Gościem honorowym spotkania, które miało miejsce we wtorek, 5 marca byli przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy w Turku. Uczestnicy prelekcji mieli możliwość poznania wyników badania ankietowego przeprowadzonego wśród absolwentów szkół średnich z naszego powiatu w ramach „Obserwatorium Młodych”. Przedstawiono również ofertę kierowaną do młodzieży, obejmującą w szczególności innowacyjne narzędzia i usługi realizowane w ramach Projektu pilotażowego „Punkt Doradztwa dla młodzieży w powiecie tureckim. O pozytywnych aspektach działalności opowiedzieli także przedstawiciele Hufca Pracy w Turku oraz nauczyciel ZST Turek Daniel Kusz, który opowiedział po krótce o atutach placówki i organizowanym na dużą skalę projekcie Erasmus +.

a.augustyniak 120x180

 

Malanów: Utalentowani sportowcy wyróżnieni stypend...
Wybory 2024: Znamy nazwiska kandydatów do rad gmin...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 28 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.