Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Jak miło jest wrócić do szkoły!- czyli rok szkolny w I LO rozpoczęty

Rozpoczęcie Roku I LO

O tym, jak miło jest spotkać przyjaciół po wakacyjnej przerwie wiedzą wychowankowie I Liceum Ogólnokształcącego w Turku. Uczniowie wrócili do szkoły wypoczęci i pełni sił. Z całą pewnością w nowym roku szkolnym będą mieli okazje rozwijać swoje pasje i zainteresowanie.

Rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się 3 września o godzinie 9.00. W spotkaniu uczestniczyło wielu znamienitych gości, jednak bohaterami dnia byli uczniowie. Po wprowadzeniu sztandaru i odegraniu hymnu państwowego obecnych powitała dyrektor szkoły Danuta Szczepanik.

-Wysiłki podejmowane przez nas- nauczycieli mają służyć wam drodzy uczniowie. Służą jednemu celowi. Stworzeniu wam dobrych, dogodnych warunków do nauki, zapewnienie wam wysokiego poziomu kształcenia, ale również poczucia bezpieczeństwa, ale przede wszystkim przekonania, że tutaj jesteście dla nas najważniejsi. O to jestem spokojna, że ta szkoła stanie się waszym drugim domem. Jesteśmy przekonani, że podążycie za naszymi dobrymi wzorcami i że tak będziecie kształtować swoje młode życie, żeby rozwijać zainteresowania, pasje, ale też spędzać radośnie i pogodnie czas tutaj, w tej szkole- mówiła pani dyrektor.

Do placówki uczęszczać od dzisiaj będą nowi uczniowie, dlatego też podczas uroczystości odbyło się ślubowanie. Wychowankowie zobowiązali się rozsławiać dobre imię placówki oraz działać na jej rzecz.

Sukcesów uczniom życzyli zaproszeni goście. Głos zabrał między innymi poseł na Sejm RP Ryszard Bartosik.

-Od wielu lat jestem na zakończeniach i rozpoczęciach roku i obserwuję, jak nasza szkoła, nasze liceum funkcjonuje, a dokładniej rzecz biorąc ciągle się rozwija. Ciągle dzieje się tu coś nowego, coś ciekawego. To wasza zasługa drodzy państwo, którzy prowadzicie po ścieżkach życia- mówił poseł.

Po okolicznościowych przemówieniach wychowankowie I Liceum Ogólnokształcącego w Turku usłyszeli tradycyjny pierwszy dzwonek.

Pierwszy dzwonek dla 2575 uczniów
Uczniowie po wakacjach powrócili do ZSR w Kaczkach...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.