Jak tworzyć cuda przy pomocy wody- czyli porozumienie współpraca pomiędzy ZST w Turku i firmą Jet System podpisane

Umowa ZST z Jet System

Powody do dumy mają zarówno uczniowie, jak i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Podczas wydarzenia, które miało miejsce 10 września młodzież nie tylko otrzymała zasłużone certyfikaty, ale również oficjalnie podjęta została współpraca z firmą Jet System.

O tym, że warto walczyć o lepszą przyszłość z całą pewnością wiedzą wychowankowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku, którzy za odbyte szkolenia i staże otrzymali gratulacje. O wydarzeniu pisaliśmy tutaj:
https://iturek.net/fakty/mlodziez-z-zespolu-szkol-technicznych-w-turku-z-certyfikatami-za-szkolenia-i-staze

Tego dnia miało miejsce również drugie, wyjątkowo istotne wydarzenie. Szkoła podjęła współpracę z firmą Jet System SP. Z O.O., która jest liderem w zakresie sprzedaży oraz serwisu maszyn do cięcia wodą.

Porozumienie podpisali dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Turku Wioletta Adamiak, wiceprezes zarządu firmy Jet System SP.Z O.O Remigiusz Filipiak oraz koordynator projektu Andrzej Rossa.
Podjęta współpraca dotyczy projektu Wiedza Jest Kapitałem, Projekt Edukacyjny „Kropla Drąży Wiedzę” w ramach Water Jet Academy.

Uczniowie ZST w Turku będą mieli okazję kształcić się biorąc udział w wielu przedsięwzięciach dydaktycznych i konsultingowych.

Głównym celem współpracy jest zapoznanie młodzieży z technologią cięcia wodą.

Aby uczniowie mogli kształcić się i doskonalić swoje umiejętności w szkole stworzona została sala, której oficjalnego otwarcia dokonano właśnie podczas wczorajszego spotkania. Po symbolicznym przecięciu wstęgi zaprezentowano możliwości sprzętu oparte na technologii water jet.

Należy nadmienić, że zakup najnowocześniejszego pod względem technologicznym sprzętu, jest kolejnym działaniem Samorządu Powiatu Tureckiego na drodze do budowania w powiecie nowoczesnego szkolnictwa zawodowego.

Umiejętności obsługi tego urządzenia, który Powiat Turecki zakupił za 485.850,00 zł.

Wideo: 12-letnia Paula Biskup z Turku w Dzień Dobr...
Młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Turku z ce...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
poniedziałek, 25 maj 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.