Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

"Jedynka" w projekcie Młody e-lider

SP 1

Uczniowie klas 4a i 5c oraz 2 uczniów z 6b we wrześniu i listopadzie brali udział w unijnym projekcie "Młody e-lider" prowadzonym przez Uniwersytet Szczeciński przy współpracy z organizacją pozarządową Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Wiedzy Think!

Udział w projekcie miał na celu podniesienie kompetencji dzieci jako przyszłych pożądanych przez rynek e-liderów.
W ramach projektu uczniowie przebywali w Szczecinie na dwudniowej wycieczce, gdzie uczestniczyli w warsztatach z kompetencji cyfrowych na Uniwersytecie Szczecińskim. Tematem zajęć było: opracowanie kosztorysu wycieczki marzeń, kreowanie i promocja produktu, zarządzanie miastem, gminą i ich strukturami, zarządzanie budżetem domowym, zadania ekonomii w praktyce, cyberprzemoc w sieci, zadania marketingu - jak zareklamować i sprzedać produkt.

Aby w pełni poczuć ducha akademickiego nasi „studenci” zwiedzili sale wykładowe, multimedialne i konferencyjne, które znajdują się we wnętrzach gmachu Uniwersytetu. Zwieńczeniem pracy najmłodszych "studentów ", było otrzymanie indeksów i wpisów pierwszych zaliczeń.

Po zajęciach dzieci zwiedzały Szczecin. Poznały historię Księstwa Pomorskiego podaną przez pryzmat legend. Zobaczyły Zamek Książąt Pomorskich - dawną siedzibę książęcego rodu Gryfitów, filharmonię czyli Lodowy Pałac, następnie Wały Chrobrego, a na koniec spacerowały Aleją Żeglarzy. Dwudniowy pobyt dzieci w Szczecinie na US był w całości finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Kolejnym etapem udziału w projekcie były zajęcia online, których celem było dalsze poszerzenie umiejętności cyfrowych. Podczas warsztatów uczestnicy mieli możliwość w aktywny sposób odkrywać swoje pasje, a także dowiedzieli się, jak bezpiecznie i twórczo korzystać z komputera i Internetu.

16 listopada uczniowie wzięli udział w ostatnim spotkaniu z wykładowcami z US podsumowującym projekt Młody e-Lider. Na zakończenie jego uczestnicy otrzymali certyfikat uczestnictwa w projekcie "Młody e-lider".

Zdobyte umiejętności z cyfryzacji na pewno zostaną przez uczniów w przyszłości wykorzystane, ponieważ są niezwykle ważne we współczesnym świecie.

Koordynatorem szkolnym projektu Młody e-Lider była Bożena Mielczarek, nauczycielami wspierającymi była Katarzyna Błajet, Emil Piekarczyk, Tadeusz Tomczak i Malwina Zielińska.

 

Brudzew: Inflacja rośnie, podatki również
Dzień Pracownika Socjalnego w Powiecie Tureckim

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.