Jedyny taki bal, czyli Studniówka Zespołu Szkół Technicznych w Turku

ZST Turek

Trwa ostatnia już w tym sezonie studniówka. Tym razem w wyśmienitych nastrojach oraz z wielką klasą bawią się wychowankowie Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Za nami część oficjalna, a prawdziwa zabawa dopiero się zaczyna…

Studniówka to dla każdego maturzysty niezwykle ważny dzień. To jedyny niepowtarzalny bal, który zdarza się raz w życiu. Przygotowania do wydarzenia każdego zaczynają się znacznie wcześniej. Jednak warto, bowiem to przeżycie jedyne w swoim rodzaju.

-Drodzy maturzyści, czekaliście na tę chwile prawie cztery i pół roku. Przyjęło się mówić, że jest to pierwszy dorosły bal, bo chwile związane z tym wydarzeniem długo pozostają w naszej pamięci. Studniówka to również chwile od których odlicza się przysłowiowe sto dni do matury. Wierzę, że ten czas po zabawie poświęcicie na naukę, by przed egzaminami wyglądać tak jak dziś- uśmiechnięci, zadowoleni i pewni siebie. Już dzisiaj życzymy wam wszyscy powodzenia- mówiła dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Turku Aneta Kurzawa.

W sali Zajazdu Staropolskiego zawitała również była dyrektor placówki Wioletta Adamiak, która życzyła szczęścia tegorocznym maturzystom.

-Życzę wam jak najlepiej zdania egzaminu maturalnego. Abyście później, kolejny swój etap życia mogli realizować tak, jak wy tego oczekujecie. Abyście mogli spełnić swoje marzenia i realizować wytyczone cele. Jestem na etapie zakończenia swojej pracy zawodowej, ale choć dzisiaj już nie spotykamy się na korytarzach szkolnych bo nie mamy takiej możliwości, to pamiętajcie- zawsze i na zawsze pozostaniecie w mojej pamięci i w moim sercu- mówiła była dyrektor ZST w Turku Wioletta Adamiak.

Wśród zaproszonych gości znalazł się między innymi poseł Ryszard Bartosik, który życzył wszystkim obecnym dobrej zabawy i samych sukcesów podczas egzaminu maturalnego.

- Chciałbym życzyć wam wszelkiej pomyślności. Aby spełniały się wasze marzenia. Ale dziś życzę pięknej, uroczej i wspaniałej zabawy do białego rana. Ten wieczór, bal nie byłby możliwy, gdyby nie wasi rodzice, którzy oczywiście dumni są z was nie tylko dzisiaj, ale też każdego dnia- mówił Ryszard Bartosik podkreślając również rolę pedagogów oraz dyrekcji w wychowaniu tegorocznych abiturientów.

Jak powiedział starosta Dariusz Kałużny bal studniówkowy należy do tych niezapomnianych i tych najpiękniejszych chwil w życiu każdego absolwenta.

- To właśnie dzisiaj, podczas tej uroczystości, symbolizującej, że za około 100 dni uczniowie klas maturalnych będą podchodzić do najważniejszego, pierwszego w życiu egzaminu i wiem, że zdadzą go dobrze, a wręcz śpiewająco- mówił starosta Kałużny i pogratulował wszystkim pedagogom szkoły, rodzicom i opiekunom poświęcenia i pracy w wychowaniu młodzieży.

Oficjalną część wieczoru zwieńczył wyjątkowy układ do tradycyjnego tańca- poloneza. Poza tym po raz pierwszy dokładnie o północy wybrani zostaną królowa i król balu.

fot. M.JAC

agmart
 
Klasa, sty i szyk, czyli maturzyści ZST w Truku w ...
Czas na wybór DRUKARNI – agmART Kaczki Średnie - p...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 02 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.