"Jesteśmy cząstką w zespole... ", czyli zakończenie roku klas maturalnych w Zespole Szkół Technicznych

Zakończenie roku dla maturzystów w Zespole Szkół Technicznych w Turku
- Życzę aby każde napisane słowo, aby każdy poprawnie odtworzony utwór, każda właściwie zaznaczona odpowiedź przybliżała was do otrzymania świadectwa dojrzałości i poczucia satysfakcji, że wysiłek się opłacił. Wierzę, że otrzymaliście solidne podstawy wiedzy i umiejętności, które pomogą zrealizować wam wasze plany i marzenia - tymi słowami zwracała się dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Turku, Wioletta Adamiak do tegorocznym maturzystów, którzy w piątek, 29 kwietnia opuścili mury szkoły. 
 
 
Dla tegorocznych maturzystów nadszedł czas zakończenia edukacji. Zanim za kilka dni powrócą w szkolne mury, aby przystąpić do egzaminu dojrzałości, młodzi ludzie spotkali się ze swoimi nauczycielami i wychowawcami, aby wspólnie zamknąć pewien etap w życiu, stając u progu dorosłości. Jako pierwsi w powiecie tureckim rok szkolny zamknęli abiturienci z Zespołu Szkół Technicznych w Turku.

- Był to dla was czas wypełniony nie tylko sztywnymi ramami lekcji, ale też czas wielu dodatkowych zajęć, kursów i staży, dzięki którym zdobyliście dodatkowe doświadczenia kompetencje i kwalifikacje. Przez te lata byliście ważną częścią naszej społeczności szkolnej, pracowaliście na dobre imię naszej szkoły, to dzięki wam i waszemu zaangażowaniu ta szkoła ma swój niespotykany charakter i niespotykany klimat. Są wśród was stypendyści prezesa rady ministrów, starosty tureckiego, finaliści i laureaci olimpiad i konkursów, utalentowani artyści, wybitni sportowcy. Są wśród was osoby uczestniczące w wymianach miedzynarodowych  zdobywając doświadczenia i osoby, które bardzo angażowały się w akcje charytatywne i organizacje imprez okolicznościowych. Dziś macie okazję spojrzeć z perspektywy na te doświadczenia i pomyśleć, że ten etap dobiegł już końca. Przed wami ostatni, najważniejszy etap edukacji - matura. Cza trudny, pełen emocji i stresu, ale bardzo ważny dla waszej przyszłości - mówiła podczas uroczystego zakończenia roku dyrektor ZST Wioletta Adamiak. Dumy z utalentowanej młodzieży nie krył też starosta Dariusz Kałużny.

- Cieszę się, że w tak uroczystym dniu mogę być z wami, chciałbym podziękować gronu pedagogicznemu, które doprowadziło was do progu dojrzałości. Gratulacje i podziękowania kieruję też do rodziców za trud i poświęcenie włożone w wychowanie wspaniałych młodych ludzi - mówił starosta powiatu tureckiego, przekazując wyróżniającym się maturzystom listy gratulacyjne. Otrzymali je Kacper Koszela, Anna Misiak i Bartosz Pawlak. Krzysztof Kowalewski przewodniczący rady rodziców również podziękował za trud i wysiłek, życząc sukcesów na maturze i dobrego startu w dorosłe życie.
 
Dla najlepszy uczniów kończących szkołę przygotowano nagrody. Otrzymali je Katarzyna Kamińska, Bartosz Kurpik, Patrycja Konciak Wiktoria Wojtyra, Sandra Felisiak oraz Sylwia Napieraj. Rodzice prymusów również otrzymali listy gratulacyjne z rąk dyrektora szkoły. 
Drzwi Otwarte w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej j...
Turkowska Grupa Lokalna OTOP przypomina: UWAGA LEC...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - inflacja w piątek, 29 kwietnia 2022 11:15

Drodzy absolwenci .Zdajcie maturę ,wyjedźcie na studia i nie wracajcie do tej PiSowskiej krainy zwanej Turek.Tutaj jedynie co was czeka to obiecanki pewnego posła i dawnego magazyniera udającego włodarza powiatu .

Drodzy absolwenci .Zdajcie maturę ,wyjedźcie na studia i nie wracajcie do tej PiSowskiej krainy zwanej Turek.Tutaj jedynie co was czeka to obiecanki pewnego posła i dawnego magazyniera udającego włodarza powiatu .
Gość
poniedziałek, 25 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.