Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Kasztanowe Ludki skończyły 50 lat

Kasztanowe Ludki

Ludki z Kowali Pańskich skończyły 50 lat. O czym mowa? O gminnym przedszkolu, które w tym roku obchodzi swój wspaniały jubileusz i zamiast planów na emeryturę wciąż chce się rozwijać z myślą o najmłodszych mieszkańcach.

Wspaniałe urodzinowe świętowanie miało miejsce we wtorek 5 marca. Gościnnych progów użyczyła najmłodszym i ich gościom strażnica OSP w Kowalach Pańskich, ponieważ aktualnie trwa rozbudowa budynku gminnego przedszkola.

Oficjalnie przedszkole skończyło 50 lat z początkiem lutego i już wówczas dyrekcja, wychowawcy i oczywiście dzieci po raz pierwszy wspólnie zdmuchnęli świeczki z urodzinowego tortu.

- Jubileusz to moment, w którym możemy się dzielić wspomnieniami oraz planować przyszłość. Wreszcie jubileusz przedszkola to czas aby spojrzeć w przyszłość z nadzieją i determinacją kontynuując misję edukacyjną, rozwijając się i adaptując do zmieniających się potrzeb społeczności oraz nowych wyzwań- mówiła dyrektor placówki Dorota Młynarska.

Na wtorkowe uroczystości przygotowano natomiast mnóstwo niespodzianek dla zaproszonych gości. Były wyjątkowe występy artystyczne, a także mnóstwo przedszkolnych wspomnień. Nie zabrakło także podziękowań dla tych, którzy na przestrzeni dziesięcioleci wspierali placówkę w jej funkcjonowaniu.

-W ciągu dekady doczekaliśmy się ponad 1200 absolwentów. Wielu z nich pełni ważne funkcje w naszej miejscowości, województwie, powiecie, a nawet państwie. Mamy niewątpliwe szczęście, że swoim wychowankom za przykład możemy postawić nie postacie z pomnika, lecz ludzi, których twarze można odszukać w kronikach przedszkolnych- mówiła Dorota Młynarska.

W nową dekadę Kasztanowe Ludki wejdą już w wyremontowanym i rozbudowanym obiekcie. Wszystko po to, aby najmłodsi mieszkańcy gminy Kawęczyn mogli zdobywać wiedzę i poznawać świat w jak najlepszych warunkach.

fot. M.JAC
 
 
a.augustyniak 120x180
Nabór wniosków na fotowoltaikę
"Przestrzeń dobrych relacji". Przystań otwiera now...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.