Kawęczyn: Pożegnania nadszedł czas

Zakończenie roku w Kawęczynie

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kawęczynie na dwa miesiące pożegnali szkolne mury. Nie było to jednak jedyne rozstanie. Z placówką pożegnała się także dyrektor Arleta Biegańska, która przeszła na zasłużoną emeryturę.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się od mszy świętej, celebrowanej przez ks. Antoniego Janickiego. Następnie wszyscy udali się do budynku Szkoły Podstawowej, gdzie odbył się uroczysty apel. Zakończenie roku jest doskonałą okazją do docenienia uczniów, którzy w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy wykazywali się doskonałą wiedzą, wzorowym zachowaniem, a także postawą i działaniem na rzecz szkolnej społeczności. Trzech tegorocznych absolwentów otrzymało z rąk wójta Jana Nowaka oraz przewodniczącego rady gminy Piotra Geblera jednorazowe stypendium. Wręczono także nagrody książkowe dla uczniów, którzy w poszczególnych klasach uzyskali najlepsze wyniki w nauce. Tegoroczni absolwenci gimnazjum i ósmoklasiści przygotowali dla wszystkich specjalny program artystyczny.

Tegoroczne zakończenie roku było jednak inne niż wszystkie poprzednie. Z łezką wzruszenia w oku wszyscy żegnali odchodzącą na emeryturę dyrektor Arletę Biegańską, która w zawodzie przepracowała 40 lat, a jak sama wspominała, szkoła w Kawęczynie jest dla niej czymś więcej niż miejscem pracy. Na początku była jej domem, placówką wcześniej kierowali jej rodzice. To dla odchodzącej dyrektor rok wyjątkowy - to ona tworzyła gimnazjum w Kawęczynie i kończy swoją pracę w szkole dokładnie w momencie, kiedy naukę kończy ostatni rocznik gimnazjalistów. Przy tak wyjątkowej okazji nie mogło zatem zabraknąć podziękowań, kwiatów i prezentów, a nade wszystko dobrych życzeń - zarówno ze strony władz samorządowych, jak i grona pedagogicznego oraz samorządu uczniowskiego.

Muzycznie podsumowali rok szkolny
Realne szanse na wznowienie pracy elektrowni w Tur...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 05 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.