Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Kawęczyn: Rodzice chcą rozbudowy „Kasztanowych Ludków”

Przedszkole Kawęczyn

Rada rodziców Przedszkola Gminnego „Kasztanowe Ludki” w Kowalach Pańskich (gmina Kawęczyn) złożyła do rady gminy petycję dotyczącą rozbudowy placówki. Radni jednogłośnie stwierdzili, że zasługuje ona na uwzględnienie.

W petycji wskazywano, że ;liczba dzieci uczęszczających do przedszkola oraz liczba rodziców, którzy deklarują chęć uczęszczania dzieci do przedszkola gminnego jest zdecydowanie większa niż ilość miejsc w przedszkolu. Ponadto w ostatnich latach największa liczba urodzeń wystąpiła właśnie w obwodzie Szkoły Podstawowej w Kowalach Pańskich – Kolonii. Warunki techniczne sprawiają, że przedszkole wymaga modernizacji oraz dobudowy chociażby jednego pomieszczenia. Powierzchnia przedszkola oraz układ pomieszczeń wymagają dostosowania do aktualnych potrzeb dzieci. W toku rozpatrywania sprawy komisja skarg, wniosków i petycji działająca w imieniu rady gminy Kawęczyn przeprowadziła postępowanie, w wyniku którego stwierdza, że petycja zasługuje na uwzględnienie.

Wskazano jednak, że budżet gminy na 2022 rok nie przewiduje realizacji wydatków w tym zakresie. Inwestycja taka będzie możliwa do zrealizowania etapowo w kolejnych latach w miarę posiadanych środków finansowych.

Tuliszków: Wypadek w Wielopolu. Kobieta przewiezio...
Dobra: "Wojna to nie kategoria abstrakcyjna", czyl...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 18 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.