Kawęczyn: Wszystko dopięte na ostatni guzik. Po nowym roku żłobek rozpocznie pracę

Żłobek Kawęczyn

Od poniedziałku, 4 stycznia rozpocznie funkcjonowanie pierwszy w gminie Kawęczyn żłobek samorządowy. Na kilka dni przed oficjalnym otwarciem, w obecności radnych uroczyście poświęcono budynek.

Na realizację projektu gmina pozyskała dofinansowanie w ramach modułu 1 Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+” 2020 z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w wysokości 875 000,00 zł. Jego całkowita wartość to ponad 3 408 934,07 zł. Cel to przede wszystkim zwiększenie dostępności terytorialnej i finansowej miejsc opieki w żłobkach dla wszystkich dzieci, w tym niepełnosprawnych oraz wymagających szczególnej opieki, a także podwyższenie standardów opieki i wsparcie ich rodziców poprzez wzrost dostępności miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat trzech na terenie gminy Kawęczyn.

Placówka czynna będzie od godziny 6:30 do 16:30. Dzieci będą podzielone na dwie grupy dostosowane do wieku, to jest maluszki i starszaki – łącznie może być to maksymalnie 35 dzieci. W ramach projektu przez 21 miesięcy funkcjonowania żłobka rodzice ponosić będą koszty w wysokości 135 zł miesięcznie. Maluchami opiekować się będzie osiem pań – po cztery na jedną grupę. Dyrektorem żłobka jest Katarzyna Paruszewska.


Malanów: Nowy chodnik w Dziadowicach już gotowy
Kawęczyn: Budżet na 2021 rok przyjęty. Pandemia zm...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Karol w poniedziałek, 04 stycznia 2021 20:36

W 2022 roku trzeba będzie zamknąć żłobek, bo gminy nie będzie stać na jego utrzymanie.

W 2022 roku trzeba będzie zamknąć żłobek, bo gminy nie będzie stać na jego utrzymanie.
Gość
czwartek, 26 maja 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.