Konkurs „Angielski w piosence” w Zespole Szkół Technicznych

Angielski w Piosence w ZST

W Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyła się kolejna edycja konkursu „Angielski w piosence”. Młodzież z różnych placówek przybyła, aby zawalczyć o pierwsze miejsce i atrakcyjne nagrody.

Szkoły, które zdecydowały się wziąć udział w konkursie to Szkołą Podstawowa w Słodkowie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku, Szkoła Podstawowa w Koźminie, Zespół Szkół w Przykonie, Szkołą Podstawowa nr 1 w Turku, Liceum Ogólnokształcące w Turku oraz Zespół Szkół Technicznych w Turku.

Konkurs sprawdzał umiejętność rozumienia ze słuchu, w oparciu o popularne piosenki anglojęzyczne. Obejmowała także zagadnienia z zakresu słownictwa i gramatyki. Uczestnicy musieli kolejno rozwiązać rozmaite quizy, a później przedstawiono im zabawy językowe.

„Angielski w piosence” to inicjatywa, która popularyzuje naukę języka angielskiego poprzez piosenkę. Rozbudza i rozwija tym samym zainteresowania językowe oraz stwarza możliwość sprawdzenia się w rywalizacji z innymi uczniami.

Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Skiba. Drugą pozycję wywalczyła Julian Cidyło, a trzecią Kacper Bednarek. Podziękowania otrzymali również pozostali uczestnicy konkursu.

Organizatorkami konkursu były Wioletta Naglewska, Magdalena Raźna oraz Agata Buchali.

Sponsorami nagród byli Starostwo Powiatowe w Turku, wydawnictwo Oxford University Press oraz firma Geberit Ozorków Sp.z o.o..
Tuliszków: Dwa samochody osobowe zderzyły się w Wy...
Tuliszków: Muzyka pełna magii i energii, czyli Tul...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
sobota, 24 sierpień 2019

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.