Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Konstytucja 3 Maja - oblicza patriotyzmu”

Hufiec Pracy

26 kwietnia 2021 roku, w poniedziałkowe popołudnie w Hufcu Pracy 15-18 w Turku odbyło się spotkanie z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, w którym uczestniczyła Rada Młodzieży i Klub Aktywnych.

Wspólnie z opiekunem grupy panią Anitą Małuszyńską młodzież wykonała kotyliony, jak również utrwaliła wiadomości na temat tego święta. Celem zajęć było kształtowanie wśród młodzieży poczucia tożsamości narodowej, postaw patriotycznych, a także rozwijanie zainteresowań historią Polski. Takie zajęcia nie tylko uczą, ale i kształtują umiejętności pracy w grupie. Jako że 2 maja przypada Dzień Flagi Narodowej, została także zainicjowana na portalu internetowym akcja „Bądź dumny wywieś Flagę”. Aby wziąć w niej udział wystarczy wywiesić biało-czerwoną flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy. Pozostając w domach, możemy aktywnie włączyć się w świętowanie. Opiekun grupy oraz uczestnicy Hufca Pracy w Turku zachęcają do wzięcia udziału w akcji.

Sporządziła: Anita Małuszyńska
St. wychowawca

Zdjęcia: Grzegorz Bocian
Pośrednik pracy MCK Turek


Wirtualne „Drzwi Otwarte” w Kaczkach Średnich star...
Luzowanie ograniczeń już od 1 maja. Po majówce otw...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
czwartek, 13 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.