l Konferencja Spedycyjna w ZSR w Kaczkach Średnich

Konferencja Spedycyjna w ZSR w Kaczkach Średnich

W poniedziałek, 27 maja odbyła się l Konferencja Spedycyjna dla uczniów technikum spedycji Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Podczas spotkania o praktycznych aspektach zawodu spedytora oraz oczekiwaniach rynku pracy opowiedzieli profesjonaliści z branży.

Po oficjalnym otwarciu konferencji uczniowie biorący w niej udział mieli okazję dowiedzieć się czym zajmuje się Polska Izba Spedycji i Logistyki oraz jak spedycja działa w różnych gałęziach transportu.

Istotnym aspektem, którego pominąć nie można jest międzynarodowy transport drogowy. Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce ustaliło szereg norm i zasad które poznali uczestnicy konferencji.

W dyskusji „Kształcenie w zawodzie technik spedytor okiem zawodowców” udział wzięli Juliusz Skurewicz, Tadeusz Wilk, Ewelina Jacaszek- Spychalska oraz Tomasz Janczak. Moderatorem podczas dyskusji był dyrektor placówki Krzysztof Świerk.

Czym byłaby wiedza bez praktyki? Aby odnaleźć się w dzisiejszym świecie spedycji i transportu najlepiej posiadać zarówno jedno, jak i drugie.

Właśnie dlatego na uczniów czekała część praktyczna podczas której odbył się pokaz środków transportu. Temat „Spedytor zawód z przyszłością” poruszony został przez przedstawicieli firmy Ambro Logistics.

Jednym z elementów wczorajszego szkolenia był również „Outsourcing usług transportowych na przykładzie firmy Tacho Asystent”.

Nie obyło się bez niespodzianek. Najlepsi słuchacze, posiadający wiele wiedzy otrzymali tego dnia nagrody w postaci książek. Najważniejsza jest jednak wiedza, którą udało się nabyć w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich.
Są chętni na turkowską ginekologię. Konkurs został...
Wiedza, zabawa i dobry start w przyszłość, czyli D...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 18 wrzesień 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.