„Language Abenteuer” czyli językowa przygoda w Kaczkach Średnich

ZSR Kaczki Średnie

8 grudnia w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich odbyła się szósta edycja powiatowego konkursu językowego: „Language Abenteuer in Kaczki Średnie”. Konkurs co roku cieszy się powodzeniem wśród uczestników ze szkół podstawowych, którzy nie zawiedli i w tym roku. Tegoroczna edycja gościła jedenaście szkół!.

Do udziału w konkursie zaproszenie przyjęły następujące szkoły:
Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku, Zespół Szkolno- Przedszkolny w Dobrej, Szkoła Podstawowa w Malanowie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku, Szkoła Podstawowa w Kawęczynie, Szkoła Podstawowa w Kłódnej,Szkoła Podstawowa w Turkowicach, Szkoła Podstawowa w Chlebowie, Szkoła Podstawowa w Galewie, Szkoła Podstawowa w Koźminie, Szkoła Podstawowa w Brudzewie.

Konkurs miał charakter gry terenowej, uczniowie zostali podzieleni na cztery mieszane grupy, a każda z nich zmierzyła się z zadaniami multisensorycznymi na siedmiu stacjach. Zawodnicy pod presją czasu musieli wykazać się dobrą organizacją pracy, spostrzegawczością i współpracą w grupie.

Na zakończenie spośród czterech drużyn wyłoniono trzy miejsca. Wszyscy uczestnicy z rąk pani wicedyrektor Elżbiety Wojciechowskiej otrzymali nagrody, ufundowane przez Powiat Turecki oraz Turecki i Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich na Rzecz Rozwoju Szkoły i Środowiska Lokalnego.

Organizacja przedsięwzięcia Language Abenteuer in Kaczki Średnie nie byłaby możliwa bez olbrzymiego zaangażowania uczniów i nauczycieli języków obcych ZSR CKP, którzy już dzisiaj zapraszają na kolejną edycję konkursu.
 
„Czwórka” w akcji „Turkowska paczka”
Ruszyła Sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
wtorek, 26 września 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.