„Language Abenteuer” po raz piąty w ZSR w Kaczkach Średnich!

ZSR Kaczki Średnie

Language Abenteuer in Kaczki Średnie, czyli językowa przygoda, to powiatowy konkurs języków obcych, który zadebiutował 8 listopada 2017r. w Zespole Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich. Konkurs na przestrzeni pięciu lat przybierał różne formy realizacji, za każdym jednak razem ukierunkowywał się na zwiększenie efektywności i atrakcyjności procesu nauczania języków obcych, przy jednoczesnym podnoszeniu świadomości językowej wśród jej uczestników.

Tegoroczna, piąta już edycja, znalazła swój finał w listopadzie i nawet pogoda – iście angielska – poświadczała, że Zespół Szkół Rolniczych zaproponował swym gościom żywą lekcję języków obcych. Do udziału w językowej przygodzie zaproszenie przyjęły placówki z całego regionu: Szkoła Podstawowa im. płk. pil .S. J. Skarżyńskiego w Skarżynie, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Kłódnej, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Grzymiszewie, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Turkowicach, Zespół Szkół w Przykonie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dobrej, Szkoła Podstawowa w Pęczniewie z filią w Brzegu,Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Cisewie, Szkoła Podstawowa w Tuliszkowie, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 roku w Uniejowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słodkowie, Szkoła Podstawowa im. Wojciecha z Brudzewa w Brudzewie, Szkoła Podstawowa w Koźminie, Szkoła Podstawowa w Galewie z filią w Chrząblicach, Szkoła Podstawowa nr 1
im. Henryka Sienkiewicza w Turku.

Konkursowe spotkanie w ZSR poprzedził udostępniony na 7 dni wirtualny spacer, podczas którego uczestnicy podnosili swoje kompetencje językowe. Ukryte z pomieszczeniach Zespołu Szkół Rolniczych interaktywne ćwiczenia sprzyjały opanowywaniu niemieckiej i angielskiej leksyki w różnych jej odmianach oraz kształtowaniu.

Kulminacyjnym momentem Language Abenteuer in Kaczki Średnie były podzielone na pięć jubileuszowych stacji, multisensoryczne zadania językowe. Oprócz znajomości języka angielskiego i języka niemieckiego przygotowane ćwiczenia testowały umiejętności takie jak: organizacja pracy, współpraca pod presją czasu oraz spostrzegawczość.
Pomiędzy kolejnymi zadaniami przygotowano dla uczestników przerywniki w postaci zwiedzania szkoły, escaperoom’u i ekspresowej lekcji kulturowej. Zadaniem dwóch ostatnich elementów było wyposażenie uczestników w interkulturalne narzędzia, umożliwiające im samodzielną pracę nad językiem również po zakończeniu edukacji szkolnej.

Po podsumowaniu wyników zmagań językowychi podliczeniu punktów, na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 roku w Uniejowie, w złotym składzie: Aleksandra Gogol, Julia Koperska, Amelia Tomczyk z opiekunem p. Anetą Sową. Drugie miejsce zajęła grupa z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Dobrej, w srebrnym składzie: Zofia Gierłowska, Natalia Dzikowska, Błażej Wypiór
z opiekunem p. Barbarą Oleksy. Na trzecim miejscu stanął team ze Szkoły Podstawowejim. Kornela Makuszyńskiego w Cisewie, w brązowym składzie: Anna Bałdyka, Karolina Filipowicz, Natalia Pietrzak z opiekunem p. Jolantą Łożyńską.

Dodatkowo, jak na jubileuszową edycję przystało, wyłoniono Mistrza Powiatowego Konkursu Językowego.

Bezkonkurencyjny w tym zakresie okazał się Kacper Karbowy ze Szkoły Podstawowej w Brudzewie.

Na zakończenie zwycięzcom nagrody, ufundowane przez Powiat Turecki oraz Flokk sp. z o.o. rozdał obecny na językowym przedsięwzięciu wicedyrektor Dariusz Jasak. Dla wszystkich uczestników przewidziano pamiątkowe dyplomy i upominek.

Organizacja przedsięwzięcia Language Abenteuer in Kaczki Średnie nie byłaby możliwa bez olbrzymiego zaangażowania uczniów ZSR CKP: Julii Bartnik 3 TR, Kamili Kamińskiej 3 TR, Pauliny Burdelak 3TSpŻ, Huberta Zięby 3TSpE, Justyny Urbaniak 3 TSpE, Klaudii Nowakowskiej 4TSp – odpowiedzialnych za przeprowadzenie zmagań językowych na poszczególnych stacjach, Martyny Mazurek 4 TSp i Wiktorii Brzezieckiej 4 TSp – czuwających w Escape Room’e, Zofii Juszczak 3 TBŻ, Michała Charuby 3 TMRE, Marcina Chojnackiego 4 TSp - zapewniających zwiedzanie ZSR oraz Julii Szelągowskiej 4 TOR, która zadbała o profesjonalne uwiecznienie zmagań językowych na fotografii.
Tuliszków: Trenowali w Centrum Przygotowań Olimpij...
Tuliszków: "Twój MIŚ również może zostać RATOWNIKI...

Podobne wpisy

 

Komentarze 2

Gość - Busiarzzzz w piątek, 10 grudnia 2021 04:49

Zadam pytanie, Dlaczego pani z kaczek( ) Ze zdjęcia wyłączona jest z obostrzeń ? Dlaczego nie stosuje się do restrykcji związanych z zakryciem ust i nosa ?

Zadam pytanie, Dlaczego pani z kaczek( :)) Ze zdjęcia wyłączona jest z obostrzeń ? Dlaczego nie stosuje się do restrykcji związanych z zakryciem ust i nosa ?
Gość - gośc w czwartek, 09 grudnia 2021 11:15

A Jasak co zrobił, oprócz tego, że na fotkę się załapał?

A Jasak co zrobił, oprócz tego, że na fotkę się załapał?
Gość
poniedziałek, 24 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.