Licealistki z Turku wśród stypendystów marszałka województwa wielkopolskiego

UMWW

Zuzanna Szczesiak i Julia Jasnowska - uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Turku znalazły się w gronie ponad 100 najwybitniejszych uczniów i studentów z Wielkopolski. We wtorek, 6 grudnia podczas uroczystej gali wręczono stypendia marszałka województwa.

To już 16. edycja przyznawania naukowych stypendiów marszałkowskich. Wnioskują o nie licznie utalentowani młodzi ludzie z Wielkopolski ze szkół ponadpodstawowych i uczelni. Liczba nagrodzonych jest dużo mniejsza niż liczba dostarczonych do urzędu wniosków. W tym roku do Departament Edukacji i Nauki, organizatora projektu wpłynęło aż 222 wnioski – 74 od uczniów szkół ponadpodstawowych oraz 148 od studentów. Spośród nich Komisja Stypendialna, powołana do oceny merytorycznej wniosków, wybrała 104: 30 osób ze szkół ponadpodstawowych i 74 studentów. W jej skład weszli przedstawiciele Departamentu Edukacji i Nauki, których głosem doradczym wsparli eksperci z poznańskich uczelni. 


Nagrodzeni są laureatami i finalistami olimpiad oraz konkursów o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Stypendyści biorą udział w wielu projektach naukowo-badawczych, seminariach i konferencjach, są także autorami prac naukowych i artykułów.
W tym roku kategorii „Uczeń” stypendia I stopnia otrzymało 9 osób (po 3 280 zł),II stopnia 8 osób (po 2 735 zł), a III stopnia 13 uczniów (po 2 200 zł). Z klei w kategorii „Student” – stypendiami I stopnia cieszyło się 11 osób (po 5 350 zł), II stopnia 17 studentów (po 4 050 zł), a III stopnia aż 46 żaków (po 2950 zł). Samorząd Województwa Wielkopolskiego na realizację stypendium naukowego przeznaczył w tym roku 343,4 tys. zł.  

Źródło: UMWW

Tuliszków: Campi z Darcelem Yandzi
Kawęczyn: Małżeństwa ze złota i diamentów

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 31 marca 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.