Łowi ptaki aparatem. Karol Fornalczyk spotkał się z uczniami „Piątki”

Karol Fornalczyk

Cierpliwość i ogromna pasja Karola Fornalczyka sprawiła, że zasłynął jako fotograf dzikiej przyrody, w szczególności ptaków. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku mieli okazję wysłuchać jego niezwykłych opowieści.

Mieszkańcy miasta i powiatu poznali Karola Fornalczyka dzięki fotografiom ptaków żyjących w lasach Nadleśnictwa Turek. Chociaż z wykształcenia jest informatykiem, to jego pasją stała się fotografia. Na zdjęciach zamyka świat, którego na co dzień nie dostrzegamy. To przede wszystkim ptaki zamieszkujące Polskę. Fotograficznym bakcylem zaraził go brat, a opowieści ojca zafascynowały lasami i żyjącymi w nich zwierzętami. Pasja i cierpliwość zaowocowały nagrodami i wyróżnieniami.

Swoją pasją pan Karol podzielił się z drugoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku. Opowiedział najmłodszym jaki sprzęt jest potrzebny to fotograficznych łowów. Jednak techniczne przygotowanie to nie wszystko - uwiecznianie przyrody wiąże się też z trwającym wiele godzin czekaniem na odpowiednie ujęcie. Zafascynowane historiami dzieci chętnie zadawały pytania swojemu gościowi, chcąc jak najwięcej dowiedzieć się o jego niezwykłej pasji.

Brudzew: Zapraszamy na koncert najpiękniejszych po...
Brudzew: W te dni nikt być samotny nie może

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 17 sierpnia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.