Magia świąt Bożego Narodzenia w Przedszkolu nr 8 w Turku

Przedszkole nr 8

Czekając na Święta Bożego Narodzenia, jak każdego roku dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 8 im. Krasnala Hałabały w Turku wzięły udział w przygotowaniu uroczystości choinkowej. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną odbyła się ona oddzielnie dla każdej grupy wiekowej z zachowaniem wszelkich obowiązujących zasad i dystansu społecznego. Przybył na nią również najbardziej wyczekiwany gość, jakim oczywiście jest Święty Mikołaj, który za każdym razem dumnie wkraczał do pięknie przystrojonej na tę okoliczność sali.

Każdorazowo w ten właśnie sposób rozpoczynały się tegoroczne „Jasełka”, które mają swoją wieloletnią tradycję, a w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego znaczenia i wdzięku. Rozpoczynały się one od opowiadanej przez dzieci z grupy III historii narodzenia Jezusa opatrzonej polskimi kolędami i pastorałkami.

Ubrani w piękne stroje królowie, skromni pastuszkowie, dostojna Święta Rodzina, tańczące aniołki, gwiazdeczki i wiele innych postaci budziły ciepłe emocje, wywołały wiele wzruszeń. Wszystko to sprawiało, że w sercach robiło się ciepło i świątecznie, a wspólne życzenia, kończące kolejne spotkania, pozwalały poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełnych radości, bliskości i nowych nadziei. Mali aktorzy za każdy swój występ otrzymywali słowa pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w swoją rolę, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły niezapomniane, bardzo efektowne widowisko.

Przed Świętym Mikołajem na kolejnych spotkaniach zaprezentowały się również dzieci z pozostałych grup, by po zakończeniu występów z ogromnego czerwonego worka mogły wysypać się prezenty i słodycze. Ten niezwykły choć spędzony w niecodziennych okolicznościach dzień okazał się niezapomnianym przeżyciem i został uwieczniony na pamiątkowych fotografiach.
Gm.Turek: Jasełka w Chlebowie
Znamy zwycięzców III Konkursu Bożonarodzeniowego –...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 05 lutego 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.