Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Malanów: Co dalej ze szkołą w Kotwasicach

Kotwasice

Blisko rok temu budynek byłej Szkoły Podstawowej w Kotwasicach (gmina Malanów) przygotowano na potrzeby przyjęcia uchodźców wojennych z Ukrainy. Dziś wiadomo już, że mieszkańcy się tam nie pojawią. Jaki los czeka zatem dawną podstawówkę? Podczas wtorkowej (21 lutego) sesji pytał o to radny Sławomir Ogrodowczyk.

Rok temu budynek, który jeszcze niedawno służył jako szkoła szybko udało się przystosować do potrzeb mieszkaniowych. W klasach stworzono pokoje, a część toalet przerobiono na prysznice. Na blisko 400 m kw. powierzchni schronienie miało znaleźć nawet 30 osób.

- Dalej mamy to w gestii ewentualnych uchodźców, ale wiemy, że oni się nie pojawią. Ciągle mamy przedłużana decyzję o miejscach noclegowych - mówił podczas sesji wójt gminy Malanów, Ireneusz Augustyniak.

Samorząd zdecydował się dać ogłoszenie o wynajmie pomieszczeń z możliwością przeznaczenia na prowadzenie działalności.

- Jeśli będzie potrzeba to będę prosił o zmianę przeznaczenia tego obiektu, wprowadzając np. możliwość handlu. Będziemy starali się dopasować do tego, aby ten budynek nie stał pusty i nie niszczał - podsumował wójt.

fot. malanow.pl

Tuliszków: Wyjątkowy obóz w Murzasichle
Malanów: Nowy wóz dla OSP Malanów i OSP Grąbków w ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - ja w środa, 22 lutego 2023 13:20

Proponuję, żeby poseł WOTowi przekazał:-)

Proponuję, żeby poseł WOTowi przekazał:-)
Gość
piątek, 14 czerwca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.