Malanów: Ślubowanie pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej

Slubowanie w Malanowie

Dnia 16 października 2019 r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Malanowie zostali uznani za prawdziwych uczniów.

Uroczystość ślubowania przebiegła w pełnej ciepła i serdecznej atmosferze wśród licznie zgromadzonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Uroczystość rozpoczęli pierwszoklasiści, przedstawiając program artystyczny przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń i nauczyciela wspomagającego. Pokazali w nim, że zasługują w pełni na miano uczniów szkoły podstawowej, prezentując wiersze, piosenki i odpowiadając na pytania.

Akt pasowania poprzedziło uroczyste nałożenie przez rodziców biretów na głowy swoich dzieci Pan dyrektor dokonał pasowania pierwszoklasistów drewnianą kredką, a następnie uczniowie wyrazili chęć zostania pełnoprawnymi uczniami odpowiadając na jego pytania, które były zapisane na tarczy. Złożyli w ten sposób ślubowanie na sztandar naszej szkoły. Po czym pani wicedyrektor Krystyna Sobczak przypięła uczniom pamiątkowe tarcze, a wychowawczynie wręczyły kolorowe dyplomy.

O pierwszoklasistach pamiętali również uczniowie klas drugich, którzy wspólnie ze swoimi wychowawczyniami przygotowali wskazówki dla młodszych kolegów i wspaniałe upominki. Prezentami obdarowali pierwszaków także młodsi koledzy z Gminnego Przedszkola w Malanowie pod opieką swoich pań.

To nie koniec niespodzianek - pierwszoklasiści otrzymali książeczki oszczędnościowe z wkładem pieniężnym w wysokości 5 zł oraz upominki, które ufundował i wręczył Prezes Banku Spółdzielczego w Malanowie pan Jan Tygielski. Wszyscy zaproszeni goście obdarowali również dzieci słodyczami i owocami. Na pewno długo w pamięci pozostaną te słodkie wspomnienia.

Po części oficjalnej uczniowie podziękowali Dyrekcji szkoły, zaproszonym gościom i Wychowawczyniom, wręczając im kwiaty. Ślubowanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem wspólnie z zaproszonymi gośćmi.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom uczestniczącym w uroczystości ślubowania, uczniom klasy trzeciej za pomoc w prowadzeniu uroczystości, uczniom pocztu sztandarowego, a szczególnie rodzicom, którzy przyczynili się do jej uświetnienia.

Dziękujemy również pani Emilii Stefaniak za pomoc w wykonaniu pięknej dekoracji.

Wychowawczynie klas I
Emilia Andrzejczak
Joanna Nowakowska

źródło: malanow.pl

Jak zaoszczędzić miliony, czyli radni zaglądają do...
Malanów: Noc Agentów z Krzysztofem Petkiem

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - gosc w środa, 30 październik 2019 12:30

znow okazja zeby sie za darmo najesc za pieniadze rodzicow, a kasa leci do wyplaty, a co, a czas wolny od nauki

znow okazja zeby sie za darmo najesc za pieniadze rodzicow, a kasa leci do wyplaty, a co, a czas wolny od nauki
Gość
niedziela, 23 luty 2020

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Jedwabnicza 4, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
Telefon: 508 759 732
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.