Marcin Pałasz zawitał do Szkoły Podstawowej nr 1

Marcin Pałasz

Wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 1 w Turku w dniach 18-19 października. Przyniosło ono wychowankom placówki wiele wiedzy, radości oraz niezapomnianych chwil. Wszystko za sprawą Marcina Pałasza, który opowiedział uczniom o swoich książkach pracy i doświadczeniu. Miła atmosfera i duża dawka dobrego humoru sprawiły, że wydarzenie na długo pozostanie w pamięci.

Marcin Pałasz to polski pisarz dla dzieci i młodzieży, autor słuchowisk. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Debiutował w 2004 roku książką „Opowieści z Krainy Potworów”. Laureat Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotny laureat wyróżnienia w tym konkursie. Współpracuje z wydawnictwami Skrzat, BIS (wydawnictwo), Publicat, Wydawnictwo Literatura, Mac Edukacja (wydawnictwo). Niegdyś związany ze światem reklamy, obecnie zajmuje się tylko pisarstwem.

Znany i lubiany pisarz zawitał do Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku, która realizuje projekt pod nazwą Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021- 2025.

Należy nadmienić, że w październiku obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, a tegoroczne hasło brzmi „Czytamy dla pokoju na świecie”. W ramach niniejszego wydarzenia placówkę w Turku odwiedził właśnie Marcin Pałasz, którego książki cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Książki te są tak pełne optymizmu i humoru, że w zupełności odpowiadają właśnie tegorocznemu hasłu „Pokój na świecie”.

Spotkanie mogło odbyć się dzięki ofiarności przyjaciół szkoły, którzy je sfinansowali. Wśród nich znaleźli się burmistrz Turku Romuald Antosik, Marcin Karolak, Jacek Wzorek oraz Adrian Poszwa.

Podczas wydarzenia ogłoszone zostały również wyniki konkursu czytelniczo-plastycznego „Dobra nasza – czytamy Pałasza”. Prace oceniała komisja konkursowa w składzie Aldona Piwońska, Aleksandra Antczak i Elżbieta Nowak.

Kolorowe i pełne fantazji prace pojawiły się w sali gimnastycznej, a chętni mieli okazję je podziwiać. Najlepsi otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz Romualda Antosika.
 
W święto turkowianie bezpłatnie dojadą do cmentarz...
Kawęczyn: Zbigniew Kaczmarek nowym sołtysem sołect...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
niedziela, 03 marca 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.