Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

„Marzenia się nie spełniają, marzenia należy spełniać” - abiturienci z Kaczek Średnich w drodze do dorosłości

Zakończenie roku maturzystów ZSR CKP Kaczki Średnie
Za kilka dni tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich zasiądą do egzaminu dojrzałości. W piątek, 29 kwietnia po raz ostatni wstąpili w szkolne mury jako uczniowie, aby odebrać świadectwa ukończenia nauki. 
 
 
- Po czterech latach trudu nauki nadszedł dzień zakończenia edukacji. Myślę, że te cztery lata przyniosły owoc wspaniały w postaci świadectw, które dzisiaj otrzymacie. Ukończenie szkoły daje możliwość spełniania się w dalszej edukacji, żeby swój zawód wykonywać najlepiej jak potraficie. Większość z was przystąpi za chwileczkę do matury. Życzę zdania egzaminu i samych sukcesów, najlepszych owoców, które zbierzecie po wspólnych latach edukacji. W tych murach zrodziły się pierwsze przyjaźnie, pierwsze miłości, które często pamięta się przez całe życie - mówiła dyrektor Elżbieta Karwacka, dziękując przy okazji gronu pedagogicznemu i rodzicom za wspieranie młodzieży, której przyszło przygotowywać się do matury w trudnym czasie, naznaczonym pandemią. Słowa podziękowania do nauczycieli, wychowawców i rodziców skierował również starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny, dziękując za trud włożony w wychowanie młodzieży. Starosta nie krył zadowolenia z tego, że coraz więcej uczniów z Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich przystępuje do egzaminu dojrzałości, który otwiera wiele drzwi na całym świecie. - Chciałbym wam życzyć drodzy uczniowie przede wszystkim udanej matury, ale też powodzenia i sukcesów w całym dorosłym życiu. Wszyscy trzymamy za was kciuki. Jestem przekonany, że już niedługo po udanej maturze będzie tak radośni jak dziś - mówił Dariusz Kałużny.
 
Tegoroczni maturzyści z Kaczek Średnich dla swoich kolegów i zaproszonych gości przygotowali specjalną część artystyczną. Na prymusów, którzy mogą pochwalić się bardzo dobrymi ocenami, wzorowym zachowaniem i sukcesami czekały nagrody nie tylko od dyrekcji szkoły, ale też przedstawicieli poszczególnych gmin, z których pochodzą maturzyści. Nagrody za działania na rzecz szkoły i osiągnięcia otrzymali Kinga Jóźwiak, Agata Pyrkowska, Aleksandra Putiatycka i Marcin Chojnacki.
Przychodzi moment, aby zmierzyć się ze światem. Ma...
Drzwi Otwarte w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej j...

Podobne wpisy

 

Komentarze 4

Gość - abi-tur-yent w sobota, 30 kwietnia 2022 15:17

No chyba, że ktoś z kagankiem w ręku Cię wcześniej skreśli, wyeliminuje i zrobi wszystko, żeby do matury nawet nie podchodzić - wtedy można powiedzieć o odebranych marzeniach i nadziejach.

No chyba, że ktoś z kagankiem w ręku Cię wcześniej skreśli, wyeliminuje i zrobi wszystko, żeby do matury nawet nie podchodzić - wtedy można powiedzieć o odebranych marzeniach i nadziejach.
Gość - Perga w sobota, 30 kwietnia 2022 06:48

"Jestem przekonany, że już niedługo po udanej maturze będzie tak radośni jak dziś" - mówił Dariusz Kałużny.
Udane to może być przyjęcie urodzinowe a matura - zdana
Ale spoko, najważniejsze to pozytywne myślenie

"Jestem przekonany, że już niedługo po udanej maturze będzie tak radośni jak dziś" - mówił Dariusz Kałużny. Udane to może być przyjęcie urodzinowe a matura - zdana :) Ale spoko, najważniejsze to pozytywne myślenie
Gość - ja w piątek, 29 kwietnia 2022 12:35

"Starosta nie krył zadowolenia z tego, że coraz więcej uczniów z Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich przystępuje do egzaminu dojrzałości, który otwiera wiele drzwi na całym świecie" - to piszą maturę międzynarodową?

"Starosta nie krył zadowolenia z tego, że coraz więcej uczniów z Zespołu Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich przystępuje do egzaminu dojrzałości, który otwiera wiele drzwi na całym świecie" - to piszą maturę międzynarodową?
Gość - no to tak w sobota, 30 kwietnia 2022 00:31

Kałużny w Kaczkach plecie wszystko, żeby tylko obronić swoją politykę, którą w szkole wprowadził, niestety (albo stety) niedługo skończy się jego kadencja i znów wyląduje w dole, jak w Kopalni trzymamy za Ciebie kciuki Kruger. Obrzydliwe to co zrobiłem szkole w Kaczkach.

Kałużny w Kaczkach plecie wszystko, żeby tylko obronić swoją politykę, którą w szkole wprowadził, niestety (albo stety) niedługo skończy się jego kadencja i znów wyląduje w dole, jak w Kopalni :) trzymamy za Ciebie kciuki Kruger. Obrzydliwe to co zrobiłem szkole w Kaczkach.
Gość
wtorek, 16 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.