Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Matura czas start! Język polski na pierwszy ogień

Matura 2019

Mimo strajku nauczycieli 527 tegorocznych maturzystów z powiatu tureckiego przystąpiło dzisiaj, tj. 6 maja do egzaminu dojrzałości. 276 uczniów w I Liceum Ogólnokształcącym, 200 w Zespole Szkół Technicznych w Turku i 51 w Zespole Szkół Rolniczych w Kaczkach Średnich pisze właśnie egzamin z języka polskiego.

Maturzyści muszą przystąpić do czterech egzaminów pisemnych oraz dwóch ustnych. Pisemnie uczniowie zmierzą się z językiem polskim, matematyką, językiem obcym nowożytnym na poziomie podstawowych i wybranym przedmiotem dodatkowym na poziomie rozszerzonym. Wśród przedmiotów dodatkowych są między innymi chemia, biologia, fizyka, geografia, historia, informatyka czy wiedza o społeczeństwie.

Dzisiaj, tj. 6 maja uczniowie szkół średnich rozpoczęli maturę od pisemnego języka polskiego na poziomie podstawowym. Jutro odbędzie się test z matematyki, a 8 maja języka obcego.

Wykluczone jest wnoszenie telefonów komórkowych, maskotek czy też talizmanów, które przynoszą szczęście. Zdający powinni mieć świadomość, że samo wniesienie na salę urządzenia mobilnego oznacza unieważnienie egzaminu i niemożność przystąpienia do egzaminu poprawkowego. Każdy ze zdających przed wejściem legitymuje się dowodem osobistym.

Życzymy powodzenia!
Mieszkańcy powiatu tureckiego spotkali się z Marki...
Czas Komunii Świętych rozpoczęty

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
sobota, 25 maja 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.