Uwaga

Nie wybrano kategorii lub kategoria nie zawiera żadnej zawartości

Matura za 103 dni. Abiturienci Zespołu Szkół Technicznych w Turku bawią się na studniówce

ZST Turek

Na 103 dni przed egzaminem maturalnym młodzież z Zespołu Szkół Technicznych w Turku uroczyście świętuje swoją studniówkę. Wydarzeniu towarzyszy niepowtarzalna atmosfera – radość i oczekiwanie na najważniejszy jak dotąd egzamin w życiu.

Zanim maturzyści na dobre przysiądą nad książkami przygotowując się do egzaminów przychodzi czas na jedyny taki bal w życiu - studniówkę.

Przygotowania do wielkiego wieczoru rozpoczęły się o wiele wcześniej – od nauki poloneza, bez którego studniówka odbyć się nie może. Wyjątkowy układ do tradycyjnego tańca tegoroczni abiturienci przygotowali pod okiem nauczycielek – Urszuli Mokrowieckiej oraz Edyty Staszak.

Na parkiecie pojawiło się 36 par, a polonez w ich wykonaniu zachwycił wszystkich zebranych, dostarczając wzruszeń szczególnie rodzicom maturzystów.

Młodzieży towarzyszyli w wyjątkowym wieczorze nauczyciele, wychowawcy i rodzice, a także wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Ryszard Bartosik, starosta powiatu tureckiego Dariusz Kałużny, a także członkowie rady rodziców.

- Wielka radość móc z wami dzielić tę wyjątkową chwilę, w której tak wyraźnie widać, że z nas Polaków, absolwentów gimnazjum, którzy ponad trzy lata temu pierwszy raz przekroczyli progi naszego technikum staliście się dorosłymi ludźmi, pięknymi kobietami i przystojnymi mężczyznami. Pewnymi siebie i świadomymi swoich decyzji- mówiła dyrektor szkoły Wioletta Adamiak.

Głos zajął również wiceminister rozwoju wsi Ryszard Bartosik, który życzył wszystkim niezapomnianych chwil.

- Za 100 dni przed wami kolejne najważniejsze wydarzenie, matura. Jestem pewien, że zdacie ją bez żadnych problemów bowiem kilka lat temu dokonaliście świetnego wyboru. Wybraliście bardzo dobrą szkołę, gdzie pani dyrektor wraz z nauczycielami wiedli was przez te lata po to, aby przygotować do matury- mówił Ryszard Bartosik.

Gratulacje uczniom, rodzicom oraz nauczycielom złożył starosta Dariusz Kałużny. Przypomniał on między innymi o osiągnięciu placówki, jakim jest zdobycie w rankingu Perspektyw Srebrnej Tarczy.

-Życzę wam jak najlepszych wyników na egzaminie dojrzałości/ Wszystkim państwu życzę wspaniałej zabawy, a dla całej społeczności z wyrazami szacunku przekazuję bukiet kwiatów na ręce pani dyrektor- mówił starosta.

Za wytrwałość, zaangażowanie oraz ciężką pracę podziękował także przewodniczący rady rodziców Krzysztof Kowalewski.

Przed młodzieżą teraz noc pełna wspaniałej zabawy, pierwszy prawdziwie dorosły bal i czas, który pozostanie niezapomnianym przeżyciem.
 
Szyk i styl, czyli tegoroczni maturzyści ZST w Tur...
78 lat temu Armia Czerwona wkroczyła do miasta. Uc...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - Goscie w niedziela, 22 stycznia 2023 08:46

O widzę, że nowa tradycja, tylko pisowskie vipki jako goście. 😕

O widzę, że nowa tradycja, tylko pisowskie vipki jako goście. 😕
Gość
niedziela, 14 kwietnia 2024

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.