Matury czas start. W powiecie tureckim mamy ponad 600 abiturientów

matury

Dzisiaj najważniejszy dzień w życiu uczniów kończących szkołę ponadpodstawową - rozpoczynają się matury. W powiecie tureckim do arkuszy egzaminacyjnych zasiądzie 603 absolwentów szkół średnich.

Do egzaminu przestępuje wyjątkowy rocznik, który przystępował do tzw. podwójnego naboru w szkołach średni. Tegoroczni maturzyści jako ostatni kończyli gimnazjum i trzyletnie liceum. To właśnie oni spędzili większość szkoły w formie edukacji zdalnej i w związku z pandemią nie będą również zdawać egzaminów ustnych.

Łącznie w powiecie tureckim do matury przystępuje 603 uczniów - 254 absolwentów Liceum Ogólnokształcącego, 225 abiturientów z Zespołu Szkół Technicznych oraz 124 osoby z Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich.

Dziś wszyscy zmierzą się z językiem polskim, a jutro królową nauk - matematyką. Kolejne dni to egzaminy z języka obcego i dodatkowych przedmiotów wybranych przez maturzystów. Wszystkim życzymy powodzenia i połamania piór!

Władysławów: Majowe świętowanie z rodzinnym piknik...
Brudzew: Majowy koncert Katarzyny Zawady

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
piątek, 01 lipca 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.