Maturzyści kończą edukację i żegnają szkolne mury

Zakończenie roku dla absolwentów szkół średnich
Dziś kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów. Po raz kolejny nie będzie jednak wspaniałych uroczystości i oficjalnego wręczenia świadectw ze względu na pandemię koronawirusa.
 
 
 

 

Szkoły średnie w powiecie tureckim żegna dziś 629 uczniów. Najwięcej absolwentów, bo 273 jest w turkowskim Liceum Ogólnokształcącym. 239 uczniów odbierze natomiast świadectwo ukończenia Zespołu Szkół Technicznych w Turku. Mury Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich opuści w tym roku 117 absolwentów.  - Jestem z Was bardzo dumna. Bo już dzisiaj wiem, że ten najtrudniejszy sprawdzian z odpowiedzialności i sumienności wymuszony przez czas pandemii, zdaliście celująco - zwróciła się do młodych ludzi dyrektor ZST w Turku Wioletta Adamiak. 

 

Egzaminy maturalne, które rozpoczną się już po majówce. Wszyscy licealiści, którzy dziś kończą edukację przystąpią do egzaminu dojrzałości. W technikum będzie to 230 osób, a w Zespole Szkół Rolniczych maturę napisze 92 absolwentów. To duży skok w porównaniu z poprzednim rokiem, kiedy to przystąpiło do niej niecałe 55 proc. 

Kolej przez Stare Miasto szansą także dla powiatu ...
Przykona: "Kto łapki po szpital wyciągnie", czyli ...

Podobne wpisy

 

Komentarze 1

Gość - 6346 w piątek, 30 kwietnia 2021 22:19

Jakie szkolne mury żegnają, skoro od dłuższego czasu w ogóle tam nie chodzili )) :P

Jakie szkolne mury żegnają, skoro od dłuższego czasu w ogóle tam nie chodzili )) :P
Gość
wtorek, 18 stycznia 2022

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.