Maturzyści kończą naukę i czekają na termin egzaminu dojrzałości

szkoły średnie powiatu tureckiego

Dziś kończy się rok szkolny dla tegorocznych maturzystów. Nie będzie jednak wspaniałych uroczystości i oficjalnego wręczenia świadectw. Jak zatem będzie przebiegać zakończenie roku dla absolwentów szkół średnich w powiecie tureckim?

W turkowskim I Liceum Ogólnokształcącym naukę kończy w tym roku 274 uczniów. Dyrektor Danuta Szczepanik na stronie internetowej szkoły zamieściła dla nich specjalny list.

– Przed Wami Matura! Najważniejszy egzamin w życiu. Będziecie dalej się uczyć, doskonalić to, czego nauczyliście się w liceum – napisała dyrekcja.

Absolwenci ogólniaka termin rozdania świadectw poznają później i będzie on podany w odrębnym komunikacie. W tych niecodziennych warunkach 267 uczniów pożegnała również dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych.

– Z pewnością czekaliście na tę chwilę, która kończy jeden etap Waszego życia i otwiera nowy. Nikt z nas nie przypuszczał, że będziecie uczyć się w nietypowych i szczególnych warunkach – napisała Wioletta Adamiak, dyrektor ZST w Turku.

Mury Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich opuści w tym roku natomiast 108 uczniów.

Co dalej czeka absolwentów? Kiedy odbędą się matury i czy szkoły są na to przygotowane?

-Dyrektorzy wszystkich szkół średnich powiatu tureckiego są przygotowani. Wyczekujemy terminu i tego, aż sytuacja się uspokoi. Maturzyści o terminach matur dowiedzą się przynajmniej cztery tygodnie przed ich rozpoczęciem. Nie będziemy działać pochopnie, nie będzie zaskoczenia – wyjaśnia Sławomir Kosobudzki, naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Turku.
Pożar budynku na Polnej w Turku. Nie żyje mężczyzn...
Co z dotacjami dla prywatnych żłobków? Radni miejs...

Podobne wpisy

 

Komentarze

Umieść swój komentarz jako pierwszy!
Gość
środa, 31 maja 2023

Zdjęcie captcha

Redakcja:

Redaktor: Katarzyna Błaszczyk

Kwiatowa 24, 62-700 Turek
Telefon: 508 220 173
e-Mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.